Happy Hour… of Code. ;) Reloaded!

Hour of Code are loc, ca ├«n fiecare an, ├«n timpul S─âpt─âm├ónii Educa╚Ťiei ├«n Tehnologia Computerelor (mai precis ├«n perioada 5-11 decembrie), un eveniment ce se desf─â╚Öoar─â la nivel global; ea reprezint─â o introducere de o or─â ├«n programare, cu scopul de a ar─âta c─â oricine poate ├«nv─â╚Ťa bazele acesteia, ╚Öi poate fi un ├«nceput ├«n descoperirea pasiunii pentru tehnologie.

├Än ┼×coala Gimnazial─â┬á nr. 18 ÔÇ×Jean BartÔÇŁ Constan┼úa, ├«n perioada 28.11-09.12.2016, to┼úi elevii de la clasele I-VIII au lucrat pe cursurile 1 sau 2, sub ├«ndrumarea inform. Mihaela V├«ntu, ├«mbin├ónd altfel jocul cu geometria; ei au avut posibilitatea s─â creeze mai ├«nt├ói jocul ┼či apoi s─â vad─â liniile de cod scrise. ├Än final de fiecare etap─â au putut s─â ├«┼či creeze propriul lor program, aplic├ónd liniile de cod ├«nv─â╚Ťate.

Cei care doresc s─â continue s─â exerseze acas─â pot intra pe adresele de mai jos, unde se g─âsesc mai multe activit─â╚Ťi, pentru toate v├órstele.

Las─â un r─âspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>