Handbalul eşti tu!

Miercuri, 22 octombrie 2014, în sala de sport „Iftimie Ilisei” din Medgidia, s-a desfăşurat, în intervalul orar 10.00-16.00, o competiţie de handbal rezervată fetelor din clasele a V-a şi a VI-a, din cadrul proiectului „Handbalul eşti tu!”. Echipa şcolii noastre s-a clasat pe un meritoriu loc IV.

Proiectul, derulat în baza unui parteneriat cu Universitatea Maritima Civilă din Constanţa şi cu Asociaţia Judeţeană de Handbal, urmăreşte formarea unor centre de handbal în Cumpăna, Constanţa, Medgidia, Cernavodă, Satu Nou şi Năvodari.

Competiţia celor şase centre a condus la ierarhizarea lor, după cum urmează: 1. Cernavodă, 2. Cumpăna, 3. Medgidia, 4. Constanţa, 5. Năvodari şi 6. Satu Nou.

La activitate au fost invitate şi sportivele de la CSU Neptun, care joacă în liga naţională. Premiile au constat în diplome şi… dulciuri! 🙂

Antrenoarea echipei Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart”, prof. Mihaela Capră, a declarat: „De obicei, echipa şcolii este formată din elevele din anii terminali, a VII-a şi a VIII-a. De anul acesta am început să lucrez cu clasele mici, a V-a şi a VI-a, pentru a maximiza rezultatele echipei şcolii pe viitor”.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>