Handbalul eşti tu! – povestea continuă

Cea de-a doua competiţie din cadrul proiectului „Handbalul eşti tu!”, desfăşurată la Năvodari, joi, 6 noiembrie 2014, în intervalul orar 13.00-17.00, şi rezervată fetelor din clasele a V-a şi a VI-a, s-a bucurat de prezenţa excepţională a doamnei Elena Frâncu, care le-a vorbit viitoarelor handbaliste despre bucuria pe care a resimţit-o alături de atâţia copii minunaţi. Elevele şcolii noastre

şi-au păstrat poziţia în clasamentul general al concursului: locul IV, după Medgidia, Năvodari şi Cumpăna, şi înainte de Cernavodă şi Satu Nou. Lotul şcolii noastre a fost modificat, oferind astfel mai multor eleve posibilitatea să participe la competiţie.

Antrenoarea, prof. Mihaela Capră, a ţinut să declare: Vreau să le mulţumesc părinţilor care îşi susţin şi îşi încurajează copiii să facă şi altceva decât să stea în faţa calculatorului, a tabletei sau a altor gadget-uri. Proiectul, derulat în baza unui parteneriat cu Universitatea Maritima Civilă din Constanţa şi cu Asociaţia Judeţeană de Handbal şi finanţat de Consiliul Judeţean Constanţa, urmăreşte formarea unor centre de handbal în Cumpăna, Constanţa, Medgidia, Cernavodă, Satu Nou şi Năvodari. Mai multe detalii despre competiţie, aici.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>