Handbal: ne-am calificat la regională!

PERFORMANŢĂ unică în istoria recentă a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa: echipa de handbal băieţi, antrenată de prof. Mihaela Capră, s-a clasat pe Locul I la faza judeţeană a Gimnaziadei 

(Olimpiada gimnaziilor), calificându-se la faza regională, ce va avea loc la Focşani între 20 şi 23 aprilie 2017. Nici fetele nu s-au lăsat mai prejos, obţinând, alături de băieţi şi cu aceeaşi antrenoare, Locul II la faza judeţeană de Minihandbal mixt primar, la prima lor participare la o competiţie sportivă sub această denumire. Felicitări tuturor, le ţinem pumnii băieţilor în continuare!

Din echipa mare fac parte elevii clasei 8A (U. C., A. I., L. R.), 8B (C. S., M. A., Ş. R.) şi 7A (I. C., R. R., T. B.); ei au câştigat în grupe în faţa echipelor din şcolile gimnaziale 28 şi 14 şi de la Liceul Tehnologic „N. Dumitrescu” din Cumpăna, câştigând meciurile finale împotriva echipelor de la Şcoala Gimnazială nr. 2 din Murfatlar și de la Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncuşi” din Medgidia. Ultimul meci, epic!…

Din echipa mică fac parte elevii clasei 4B (C. R., S. A. M., P. B., P. D., D. M., D. D., Z. C.); ei au trecut la un scor lejer de echipele şcolilor gimnaziale 12, 22 şi 37, pierzând finala în faţa echipei din Cernavodă (Liceul Tehnologic „A. Saligny”).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>