Handbal: mâna pe minge, ochiul pe trofeu!

PERFORMANŢĂ: la faza judeţeană a Gimnaziadei, echipa feminină de handbal a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa s-a clasat pe Locul I, calificându-se la faza regională, iar echipa de băieţi…

…s-a situat pe un meritoriu Loc IV. Competiţia, organizată de Inspectoratul Şcolar Județean Constanța în parteneriat cu D.J.S.T Constanța, s-a derulat sâmbătă, 24 și duminică, 25 februarie, pentru disciplinele sportive fotbal, volei, baschet, handbal şi șah. Au fost implicate 10 unități de învățământ (opt din municipiu, două din județ), s-au susţinut 77 meciuri, au participat 530 de elevi, 53 de cadre didactice și 25 de membri ai comisiilor județene. Premierea a fost făcută de domnul inspector Dragoş Ciucan, cu diplome și mingi de handbal. Felicitări sportivilor din clasa a cincea, care au jucat foarte bine alături de cei mari, și singurului fotbalist care a demonstrat ca este… un bun handbalist: Burghelea George (7 B).

Handbal fete – clasament final :

 • Locul I Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa
 • Locul II Şcoala Gimnazială „C. Brâncuşi” Medgidia
 • Locul III Şcoala Gimnazială nr. 40 „A.Vlaicu” Constanţa,
 • Locul IV Şcoala Gimnazială nr. 17 „I. Minulescu” Constanța

Handbal băieţi – clasament final:

 • Locul I Şcoala Gimnazială  „C. Brâncuşi” Medgidia
 • LoculII  Şcoala Gimnazială nr. 22 „I.C. Brătianu” Constanţa
 • Locul III Şcoala Gimnazială nr. 14 Constanţa,
 • Locul IV Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa

Sportive participante

 • Nedelcu Raluca
 • Chelaru Miruna
 • Baicu Simona
 • Asan Iasmina
 • Felea Andreea
 • Militaru Mihaela
 • Blendea Ioana
 • Capra Roxana
 • Preoteasa Diana
 • Preoteasa Bianca
 • Rugină Urioc Alexia

Sportivi participanți

 • Ivan Ciprian
 • Ţicu Bogdan
 • Rusu Robert
 • Băncilă Sebastian
 • Frânc Eduard
 • Bucur Sergiu
 • Alexe Rareş
 • Burghelea George
 • Dragu Andrei
 • Dragu Mihai
 • Dumitru Mario

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>