Handbal: locul II! :)

├ÄN PREMIER─é: Luni, 23 noiembrie 2015, junioarele noastre au ob┼úinut, ├«n urma competi┼úiei derulate la sala ÔÇ×Iftimie EliseiÔÇŁ din Medgidia, locul II la handbal, ├«n cadrul Cupei Lunii Noiembrie din proiectul ÔÇ×Constan┼úa, un jude┼ú al handbaluluiÔÇŁ,┬áfinan┼úat de Consiliul Jude┼úean Constan┼úa ┼či implementat de CSU Neptun Constan┼úa ├«n parteneriat cu Inspectoratul ┼×colar Jude┼úean Constan┼úa ┼či cu Asocia┼úia Jude┼úean─â de Handbal Constan┼úa. Felicit─âri! 7 centre ┼čcolare fac parte din acest proiect, la 2 categorii: Minihandbal (clasele II-IV) ┼či Junioare 4 (clasele V-VI); transportul a fost asigurat de CSU Neptun; premiile au inclus, pe l├óng─â obi┼čnuitele diplome, dulciuri ┼či cupe, echipament sportiv (tricouri ┼či ┼čorturi, treininguri de prezentare de la Kempa).

Clasamentul final al lunii noiembrie a fost urm─âtorul: 1. Medgidia; 2. ┼×coala Gimnazial─â nr. 18 ÔÇ×Jean BartÔÇŁ Constan┼úa (aplauze!); 3. ┼×coala nr. 40 ÔÇ×Aurel VlaicuÔÇŁ Constan┼úa; 4. ┼×coala din Cump─âna; 5. ┼×coala din Murtfatlar; 6; ┼×coala N─âvodari; 7. ┼×coala nr. 17 Constan┼úa. ├Än clasamentul lunii precedente, ┼čcoala noastr─â se clasase pe locul III. Performan┼úa junioarelor noastre din luna noiembrie este cea mai bun─â de p├ón─â acum. Entuziasmul junioarelor a fost exploziv: ÔÇ×Doamna, e vis sau e realitate?ÔÇŁ au ├«ntrebat-o fetele, mai ├«n glum─â, mai ├«n serios, pe antrenoarea lor, prof. Mihaela Capr─â, dup─â ├«nm├ónarea cupei. (O legend─â urban─â recent─â sus┼úine c─â fetele chiar au b─âut din cupa cu pricina, ca s─â simt─â gustul victoriei… se pare c─â acesta e dulce! Oare cum o fi gustul de pe locul I?) ├Änc─â o dat─â, felicit─âri, suntem m├óndri de voi!…

Las─â un r─âspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>