Handbal: locul II! :)

ÎN PREMIERĂ: Luni, 23 noiembrie 2015, junioarele noastre au obţinut, în urma competiţiei derulate la sala „Iftimie Elisei” din Medgidia, locul II la handbal, în cadrul Cupei Lunii Noiembrie din proiectul „Constanţa, un judeţ al handbalului”, finanţat de Consiliul Judeţean Constanţa şi implementat de CSU Neptun Constanţa în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa şi cu Asociaţia Judeţeană de Handbal Constanţa. Felicitări! 7 centre şcolare fac parte din acest proiect, la 2 categorii: Minihandbal (clasele II-IV) şi Junioare 4 (clasele V-VI); transportul a fost asigurat de CSU Neptun; premiile au inclus, pe lângă obişnuitele diplome, dulciuri şi cupe, echipament sportiv (tricouri şi şorturi, treininguri de prezentare de la Kempa).

Clasamentul final al lunii noiembrie a fost următorul: 1. Medgidia; 2. Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa (aplauze!); 3. Şcoala nr. 40 „Aurel Vlaicu” Constanţa; 4. Şcoala din Cumpăna; 5. Şcoala din Murtfatlar; 6; Şcoala Năvodari; 7. Şcoala nr. 17 Constanţa. În clasamentul lunii precedente, şcoala noastră se clasase pe locul III. Performanţa junioarelor noastre din luna noiembrie este cea mai bună de până acum. Entuziasmul junioarelor a fost exploziv: „Doamna, e vis sau e realitate?” au întrebat-o fetele, mai în glumă, mai în serios, pe antrenoarea lor, prof. Mihaela Capră, după înmânarea cupei. (O legendă urbană recentă susţine că fetele chiar au băut din cupa cu pricina, ca să simtă gustul victoriei… se pare că acesta e dulce! Oare cum o fi gustul de pe locul I?) Încă o dată, felicitări, suntem mândri de voi!…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>