Handbal, final de etapă: locul II!

Locul IIUltima etapă a proiectului „Constanţa, un judeţ al handbalului”, cu tema „Moş Crăciun vine la handbal!”, s-a încheiat bine pentru echipele Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, antrenate de prof. Mihaela Capră: în sala „Elena Frâncu” din Cumpăna, pe 14 decembrie 2015, din cele 7 centre prezente în competiţie, am ocupat un onorabil loc II în categoria junioare 4 (şi locul 6 la minihandbal). La festivitatea de premiere a participat şi doamna Elena Frâncu: cu o zi înainte, pe 13 decembrie, tocmai îşi sărbătorise ziua de naştere. Toţi copiii i-au urat la mulţi ani, dar nu numai domniei sale, ci şi elevei noastre,

M. C. de la VI B, a cărei zi de naştere este tot 13 decembrie! E de prisos să mai spunem că Moşul a fost generos, conform reputaţiei sale, premiind peste 180 de copii cu pachete consistente…

Sâmbătă, 12 decembrie 2015, am participat, cu băieţii şi fetele din clasele a III-a şi a IV-a, la Festivalul de minihandbal organizat de Federaţia Română de Handbal, Happy Kids Medgidia şi CSS Medgidia.

S-a jucat pe teren redus, fără să se ţină seama de scor. Copiii au fost extrem de încântaţi de festivalul care şi-a atins, astfel, scopul: de a celebra frumuseţea sportului, dincolo de scoruri şi clasamente…

Reflectate în media:


Ziua de Constanţa: http://www.ziuaconstanta.ro/stiri/sport/micile-sportive-s-au-intrecut-la-cumpana-la-cupa-mos-craciun-vine-la-handbal-galerie-foto-576117.html#.VnCByFiTRGM.facebook

2 Comments

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>