Halloween în familie

Halloween-Pumpkin-6Pe 31 octombrie 2014, 50 de elevi din şcoala noastră participă la o petrecere de Halloween, la Restaurant „Sport” Constanţa. Acţiunea, iniţiată de Asociaţia TEAM şi de Asociaţia Civicum Voluntaris, împreună cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa, în colaborare cu şcoli din oraş, întruneşte 80 de copii, părinţi, cadre didactice şi voluntari: ei se vor bucura de karaoke, o prezentare de costume, un concurs de desene.

Masa este asigurată de către DJST Constanţa. Alături de Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” mai sunt implicate în eveniment Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand” Constanţa şi Şcoala Gimnazială nr. 11 „Dr. Constantin Angelescu”.

 


Reflectarea evenimentului în presă:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>