Fizică: o calificare la naţională

PERFORMANŢĂ: elevul M. D. din clasa a VII-a B a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” din Constanţa, pregătit de prof. de fizică şi chimie Zaharia Elidia-Carmen, s-a calificat cu brio la faza naţională a Olimpiadei de Fizică.

Felicitări, Darius! Îţi ţinem pumnii şi ne mândrim că ne vei repezenta în competiţia cu alte şcoli de top din întreaga ţară. Elevul şi profesorul care l-a pregătit sunt o dovadă vie că şi o şcoală mică, de cartier, poate fi una performantă şi competitivă: în palmaresul şcolii noastre, ambii au o contribuţie importantă.

Dar performanţa lui Darius, deşi unică, nu e izolată. Rezultate foarte bune la faza judeţeană a olimpiadei de fizică au obţinut şi următorii elevi ai şcolii noastre, pregătiţi tot de prof. Zaharia Elidia-Carmen:

  • O. A. – 6 A – PREMIUL III
  • D. S.-I. – 6 B – PREMIUL III
  • N. R.-ŞT. – 6 B – MENŢIUNE
  • B. M.-S. – 6 B – MENŢIUNE

Felicitări tuturor!


Citeşte şi:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>