Excursie la Complexul Muzeal de Științe ale Naturii

Elevii claselor a II-a, a III-a și a IV-a C au participat, joi, 12 noiembrie 2015, la excursia organizată de prof. înv. primar Marin Florentina, la Complexul Muzeal de Științe ale Naturii Constanța. Elevii au mers la Planetariu, au vizitat păsările exotice, animalele din microrezervaţie, unde s-au „împrietenit” cu veverițele, cu zebrele, cerbul, lamele etc. După o plimbare pe aleile rezervației și un picnic la umbră, pentru că am avut parte de o superbă zi de toamna, a urmat mult așteptata întâlnire cu delfinii, care ne-au încântat cu spectacolul lor. Elevii au fost însoțiți de prof înv. primar Marin Florentina, prof înv. primar Gurău Nicoleta, prof înv. primar Cazacu Alina, înv. Nicolae Cornelia, înv. Tilică Florica.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>