EXCLUSIV: Vezi aici viitorii directori de şcoală din Constanţa. Poate şi viitorii prim-miniştri…

coverAnticipând primii fulgi de nea, micii Licurici din vii” de la Grădiniţa nr. 37 (structură a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa) au deschis săptămâna colindelor umplând şcoala cu energia şi lumina lor… Au plecat să vestească timpul sărbătorilor, al luminii şi al înțelegerii, cu cel mai important atu: inocenţa.

Poposind în cabinetul directorului şcolii, ei au dăruit, sub bagheta zânei bune… ăăăă, doamnei educatoare Tănase Stela, cu mult mai mult decât un mănunchi de colinde: tot ce au acumulat la grădiniță, încredere, speranţă, nevinovăţie, spontaneitate, ingenuitate, bucuria lucrului în echipă.

Directorul şcolii, prof. Loredana Busuioc, le-a mulţumit din suflet pentru lumina pe care i-au adus-o la acest început de sărbătoare şi i-a poftit să treacă, solemni şi importanţi, în spatele biroului de director…

Se pare că le-a cam plăcut: pe termen mediu şi lung, nu răspundem pentru consecinţe! 🙂

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>