Rezultate 2019-2020

OLIMPIADE

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

ETAPA LOCALĂ
  • MEMET E. EDVIN DENIS – 8A – PREMIUL I
  • POPESCU N.C. ANA-CORNELIA – 8A – PREMIUL I
  • TOROICAN G. ANDREI-FLORIN – 8A – PREMIUL III
  • ALEXANDRESCU G. BOGDAN-CRISTIAN – 8A – PREMIUL III
 

OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR (ONSȘ)

ETAPA JUDEȚEANĂ:  HANDABAL FETE – LOCUL II

    • BUSUIOC GABRIELA-NATALIA – 5B
    • DINU ELENA-MARIA – 6A
    • BEAUCĂ ANDRADA-IOANA – 6B
    • ȘERBAN CLEOPATRA-ANDREEA – 6B
    • POPESCU ROXANA – 7B
    • PREOTEASA DIANA-ELENA – 7B
    • PREOTEASA BIANCA-FLORINA – 7B
    • RUGINĂ-URIOC ALEXIA-ȘTEFANIA – 7B
    • RUSU MARIA CRISTIANA LĂCRĂMIOARA – 8B

ÎN GRUPĂ: HANDBAL BĂIEȚI – LOCUL II 

  • BARABULEA ANTONIO-GABRIEL – 6A
  • BARABULEA ROBERTO-ANDREI – 6A
  • DRAGU MIHAI-CRISTIAN – 7B
  • DRAGU ANDREI-ALEXANDRU – 7B
  • DUMITRU MARIO-SEBASTIAN – 7B
  • ANTON ALEXANDRU-DRAGOȘ – 8B
  • BOGĂȚEANU CRISTIAN-CONSTANTIN – 8B
  • LUNGU ALIN-CRISTIAN – 8B

CONCURSURI

LIMBA ȘI COMUNICARE

Concursul de literatură Ars Nova din Brăila – județean

  • Damian Daria –  7 B – Mențiune

Concursul Județean de creație plastică și literară „Copilul și Marea”

  • SANDU MARIA-ANTIGONA – 5 B – PREMIUL I
  • BUSUIOC GABRIELA-NATALIA – 5 B – PREMIUL II
  • BURTEA DELIA-TEODORA – 5 A – PREMIUL III
  • VICOLOV MARIA-CRISTIANA – 6 A – PREMIUL III
  • DONE MARIA – 8 B – MENȚIUNE

Concursul Județean de creație de bandă desenată „BD Noël/ BD Santa”

  • DONE MARIA – 8 B – MENȚIUNE

ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR

Concursul Judeţean de Limba și literatura română „Comorile condeiului” Ediția a VII-a

Etapa I

  • ASANAGEANU CRINA-TEODORA – 4B – PREMIUL II
  • IONIȚA MIRELA- PETRUȚA  – 4B – PREMIUL III
  • MITRESCU VLAD – 4B – MENȚIUNE

Concurs Județean „EUXIN MATH”, Ediția a VII-a 

ETAPA I

  • IONIȚA MIRELA- PETRUȚA  – 4B – PREMIUL III
  • MITRESCU VLAD – 4B – PREMIUL III

CONCURSUL NAȚIONAL GAZETA MATEMATICĂ JUNIOR, ETAPA I

  • CHERA CLAUDIA MARIA  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • COCOLOȘ DAVID  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • COCU NICOLAS MARIAN  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • DĂNĂILĂ ALESSIA – ANTONIA  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • ENE DARIUS – CRISTIAN  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • ION ANDREI – CĂTĂLIN  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • MIHĂESEI LUIZA – ANDREEA  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • MUSTAȚĂ  NECTARIE  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • OROZAN VICTOR – ANDREI  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • SBÎRNEA ANTONIA – MARIA  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • STAN ALEXANDRU  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • ȘTEFAN AMALIA – MARIA  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • ȘOCARICI TUDOR – ANDREI  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • BUJOR RADU  –  PREMIUL II – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • PANAITESCU ȘTEFAN  –  MENȚIUNE – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • PURICE LAVINIA – ADRIANA  –  MENȚIUNE – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • RISTACHE BEATRICE – MIRUNA  –  MENȚIUNE – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • GRIGORIU AMALIA – MIHAELA  –  MENȚIUNE – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • NEGRILĂ RADU – MIHAI  –  MENȚIUNE – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • ȚIPIRIG  NATALIA – MARIA  –  MENȚIUNE – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • COCOLOȘ CĂLIN  –  MENȚIUNE – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • OPREA ANDREI EDUARD – I A – PREMIUL 2
  • IGHI NATALIA – I A – MENȚIUNE

Concurs de cultură generală „Amicii isteți” –  etapa I

  • BRAȘOVEANU LIVIA ANDREEA – IA – PREMIUL I
  • BUZOIANU ELISA MARIA – I A –  PREMIUL I
  • CABA SOFIA – IA – PREMIUL I
  • IGHI NATALIA ANDREEA – IA – PREMIUL I
  • IVAȘCU MARA – IA – PREMIUL I
  • OPREA ANDREI EDUARD – IA – PREMIUL II
  • DĂNILĂ MARIA DIANA – IA – PREMIUL II
  • GÂDOIU ANTONIA MARIA – IA – PREMIUL III
  • SAVU ANDREI RAREȘ – IA – MENȚIUNE 
  • MIHAESEI IRINA MARIA – IA – MENTIUNE

CONCURSUL NAȚIONAL „PLANETA PĂMÂNT – CASA TUTUROR”, CAER 2020, POZIȚIA 1726, ETAPA LOCALĂ

  • CHERA CLAUDIA MARIA – PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • COCOLOȘ DAVID – PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE C
  • ION ANDREI CĂTĂLIN – PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE C
  • MIHĂESEI LUIZA ANDREEA – PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE C
  • SBÎRNEA ANTONIA MARIA – PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE C
  • STAN ALEXANDRU – PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE C
  • NEGRILĂ RADU – PREMIUL II – CLASA PREGĂTITOARE C
  • ȘOCARICI TUDOR – PREMIUL II – CLASA PREGĂTITOARE C
    COCU NICOLAS MARIAN – PREMIUL II – CLASA PREGĂTITOARE C
  • OROZAN VICTOR ANDREI – PREMIUL II – CLASA PREGĂTITOARE C
  • DĂNĂILĂ ALESSIA ANTONIA – PREMIUL II – CLASA PREGĂTITOARE C
  • RISTACHE BEATRICE MIRUNA – PREMIUL II – CLASA PREGĂTITOARE C
  • ȘTEFAN AMALIA MARIA – PREMIUL III – CLASA PREGĂTITOARE C
  • BUZOIANU ELISA MARIA – IA –  PREMIUL I
  • IGHI NATALIA ANDREEA – IA –  PREMIUL I
  • COSTOIU ROBERT ȘTEFAN – IA –  PREMIUL I
  • BOBOC ERIC ANDREI – IA –  PREMIUL I
  • DĂNILĂ MARIA DIANA – IA –  PREMIUL III
  • IVAȘCU MARA – IA –  PREMIUL III
  • MOCANU MELISA SOFIA – IA –  PREMIUL III
  • OȚELEANU OCTAVIAN – IA –  PREMIUL III
  • OPREA ANDREI EDUARD – IA –  PREMIUL III
  • MIHĂESEI IRINA MARIA – IA – PREMIUL III
  • COSTEA ALMA BEATRICE – IA –  PREMIUL III
  • GENALI ESMA – IA –  MENȚIUNE
  • STUPARI TUDORACHE KAMELYA – IA –  MENȚIUNE
  • CABA SOFIA – IA –  MENȚIUNE
  • GÂDOIU ANTONIA MARIA – IA –  MENȚIUNE
  • BĂLTĂREȚU SOFIA – IA –  MENȚIUNE
  • BABU ANTONIA – IA –  MENȚIUNE
  • ROMAN ANTONIA MARIA – IA –  MENȚIUNE
  • ANDREI CRISTIAN GABRIEL – 2B – PREMIUL III
  • GURIȚĂ RĂZVAN – 2B – PREMIUL III
  • DOROBANȚU DAVID – 2B –  MENȚIUNE

 

PROIECT EDUCATIV REGIONAL „AVENTURA CUNOAȘTERII”, CAER 2020, POZIȚIA 635, ETAPA LOCALĂ

  • ION ANDREI- CĂTĂLIN  – PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • MIHĂESEI LUIZA- ANDREEA  – PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • OROZAN VICTOR- ANDREI  –  PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • SBÎRNEA ANTONIA- MARIA  – PREMIUL I – CLASA PREGĂTITOARE  C
  • COCU NICOLAS- MARIAN  –  PREMIUL II – CLASA PREGĂTITOARE  C

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>