Rezultate 2018 -2019

Olimpiade

OLIMPIADA DE LIMBI ROMANICE (LIMBA FRANCEZĂ)

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • APOSTOL CARINA-IONELIA – 7B – PREMIUL III

OLIMPIADA DE FIZICĂ

ETAPA LOCALĂ

  • BOLOCAN VLAD-CONSTANTIN – 8B – PREMIUL II 

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • BOLOCAN VLAD-CONSTANTIN – 8B – PREMIUL III

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

ETAPA LOCALĂ

  • BĂNCILĂ  SEBASTIAN-COSTIN – 8B – PREMIUL I 
  • ANGHELESCU  IULIA-ANDREEA – 8B – PREMIUL II 
  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 8A – PREMIUL II 
  • DINU ANA-MARIA – 8B – PREMIUL II 
  • SIMIONOV  RAREȘ-COSTIN – 7A – MENȚIUNE 

ETAPA JUDEȚEANĂ

    • DINU ANA-MARIA – 8B – PREMIUL III
    • BĂNCILĂ  SEBASTIAN-COSTIN – 8B – MENȚIUNE 
    • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 8A – MENȚIUNE 
    • ANGHELESCU  IULIA-ANDREEA – 8B – MENȚIUNE
    • POPESCU ANA-CORNELIA – 7A – PREMIUL III

OLIMPIADA DE GEOGRAFIE

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • SAMARA ANDREEA – 8A – PREMIUL III – Calificat etapa națională

OLIMPIADA DE RELIGIE

ETAPA LOCALĂ

  • LEOVEANU IZABELA-IOANA – 5A – 9.30 – Calificat etapa județeană
  • DIMANCEA BIANCA-MARIA – 5B – 9.20 – Calificat etapa județeană
  • DAMIAN DARIA-IOANA – 6B – 9.20 – Calificat etapa județeană
  • RADU ADELA-ELENA – 6B – 9.20 – Calificat etapa județeană
  • BOREA OCTAVIAN-GABRIEL – 7C – 8.50 – Calificat etapa județeană

GIMNAZIADA SPORTULUI ȘCOLAR

GRUPE

  1. Echipa fetelor: Locul I
    • Șerban Cleopatra – 5 B
    • Capră Roxana – 6 B
    • Preoteasa Bianca – 6 B
    • Preoteasa Diana – 6 B
    • Rugină Alexia – 6 B
    • Rusu Maria – 7 C
    • Neculai Anastasia – 8 A
    • Toma Ana Maria – 8 A
    • Gheorghe Ruxandra – 8 A
    • Blendea Ioana – 8 B
2. Echipa băieților:  Locul III
  • Barabulea Antonio – 5 A
  • Barabulea Roberto – 5 A
  • Dragu Andrei – 6 B
  • Dragu Mihai – 6 B
  • Dumitru Mario – 6 B
  • Bucur Sergiu – 8 A
  • Benchea Pavel – 8 A
  • Grosu Andrei – 8 A
  • Alexe Rareș – 8 A
  • Burghelea George – 8 B
  • Frînc Eduard – 8 B
  • Băncilă Sebastian – 8 B

ETAPA JUDEȚEANĂ

  1. Echipa fetelor – LOCUL II 
  • Șerban Cleopatra – 5 B
  • Capră Roxana – 6 B
  • Preoteasa Bianca – 6 B
  • Preoteasa Diana – 6 B
  • Rugină Alexia – 6 B
  • Rusu Maria – 7 C
  • Neculai Anastasia – 8 A
  • Toma Ana Maria – 8 A
  • Gheorghe Ruxandra – 8 A
  • Blendea Ioana – 8 B
 



Concursuri

LIMBA ȘI COMUNICARE

Concurs Județean de Creație Artistico-Plastică, Fotografiere și Literatură „Copilul și Marea. Descoperitorii adâncurilor”. Dedicat Zilei Internaționale a Mării Negre, ediția a VII-a, 30 octombrie 2018. 

Secțiunea Creații Literare

  • ALEXANDRESCU BOGDAN-CRISTIAN – 7A – PREMIUL I
Proiect Național „EN VOYAGEANTPAR LES CHEMINS DE LA LANGUE FRANÇAIS” EN ATTENDANT PÈRE NOËL
  • APOSTOL CARINA-IONELIA – 7B – Premiul I
  • VASILE DELIA-MARIA – 7A – Premiul I

EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

Subprogramul sportiv P5.2, din programul naţional „România în mişcare” inițiat de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa.

 

  • Locul I handbal – băieți clasele VII-VIII
  • Locul II handbal – fete clasele VII-VIII

Concurs „Cupa Unirii la Şah” din cadrul proiectului „Prin şah ne descoperim”

  •      ISAI MARIO – 8B – LOCUL II
  •      ZĂBAVĂ CĂLIN-EMANUEL – 6B – LOCUL III
  •      BOREA OCTAVIAN-GABRIEL – 7C – LOCUL III

ARTE

Concurs DATINI,OBICEIURI ŞI TRADIŢII DIN FILONUL CREDINŢEI  POPULARE – (PAŞTELE ŞI CRĂCIUNUL) ediția  a VIII-a – CAER  2018 – Nr. 1042

Activitatea nr:3 – Colindul strămoşesc şi drag (Culegere-interpretare/activitate filmată)

Locul I – Grup vocal

(ALBERT ANDREEA-IOANA, ARITON ANDREEA-MARIA, BEAUCA ANDREEA, COJOCARU RAREȘ-IOAN, DIMANCEA DARIA-ELIZA, FRUNTEȘ RALUCA-ELENA, NEGRILĂ LUCA-ȘTEFAN, ȘERBAN CLEOPATRA-ANDREEA, VORONEANU LIDIA-MARIA – 5B)

Concurs Județean de Creație Artistico-Plastică, Fotografiere și Literatură „Copilul și Marea. Descoperitorii adâncurilor”. Dedicat Zilei Internaționale a Mării Negre, ediția a VII-a, 30 octombrie 2018. 

Secțiunea Creație plastică

  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 8A – PREMIUL I
  • ROȘU TEODORA – 7B – PREMIUL III

Secțiunea Grafică pe calculator

  • DONE MARIA – 7B – PREMIUL I

Concurs de bandă desenată „BD NOËL/ BD SANTA” (Limba Franceză)

  • DONE MARIA – 7B – PREMIUL DE POPULARITATE

ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR

LIMBĂ ȘI COMUNICARE

COMPER – ETAPA a II-a – 15 martie 2019

  • BURTEA DELIA – TEODORA – 4A – 100 puncte – Premiul I
  • CĂLIN DRAGOȘ – ANDREI – 4A – 100 puncte – Premiul I
  • ȘOIMU  DIANA – ANDREEA- 4A – 100 puncte – Premiul I
  • COCU ANDRES – IONUT – 4A – 95 puncte – Premiul I
  • SEBESTYEN LEWIS – NICHOLAS – 4A – 95 puncte – Premiul I
  • CHIVU ISABELA – NICOL- 4A – 90 puncte – Premiul II
  • CLIVETI RAZVAN – 4A – 90 puncte – Premiul II
  • BELDAN MATEI – ANDREI – 4A – 85 puncte – Premiul II
  • CRISTEA LAURENȚIU – NICOLAS – 4A – 85 puncte – Premiul II
  • DENA DĂNUȚ – GABRIEL – 4A – 85 puncte – Premiul II
  • IONITA ANDREEA – 4A – 85 puncte – Premiul II
  • IORDAN MIHNEA – FLORIN – 4A – 85 puncte – Premiul II
  • CIAMETA GABRIELA – 4A – 80 puncte – Premiul III
  • ȘERBAN NICOLAS – ANDREI – 4A – 80 puncte – Premiul III
  • BUZARNA  GEORGE – LIVIU – 4A – 70 puncte – Mențiune
  • CURT  LUCA – ADRIAN – 4A – 70 puncte – Mențiune
  • LEMNARIU DAVID – GABRIEL – 4A – 70 puncte – Mențiune
  • PAHONCEA ANDREI – ALEXANDRU – 4A – 70 puncte – Mențiune
  • ARNAUTU ROBERT – IANIS – 4A – 65 puncte – Mențiune
  • GEORGESCU NICOLETA – ANEMONA – 4A – 65 puncte – Mențiune
  • PUȚANU  GEORGE – BOGDAN – 4A – 65 puncte – Mențiune

MATEMATICĂ

Concurs „EUXIN MATH”, Ediția a VI-a 
ETAPA a II- a ( locala) – 16.03.2019

  • Popi Silviu-Gabriel – 2A – 100,00P – Premiul I
  • Soare Damian-George – 2A – 100,00P – Premiul I
  • Dumitru Carla-Antonia – 2A – 98,00P – Premiul I
  • Pîrvu Răzvan-Cristian – 2A – 98,00P – Premiul I
  • Arsene Andrei-Eusebiu – 2A – 95,00P – Premiul II
  • Dulamă Maria-Alessia – 2A – 95,00P – Premiul II
  • Fleschiu Ilie – 2A – 95,00P – Premiul II
  • Gavrilă Bianca-Iuliana – 2B – 95,00P – Premiul II
  • Butiuc Andrei-Rareș – 2B – 90,00P – Mențiune
  • Sandu Cosmin – 2A – 90,00P – Mențiune
  • Dardac Evelina-Elena – 3A – 95,00P – Premiul II
  • Grămăticu Andreea-Mihaela – 3A – 93,50P – Premiul III
  • Olaru Robert-Ștefan – 3A – 93,00P – Premiul III
  • Călin Dragoș-Andrei – 4A – 100,00P – Premiul I
  • Beldan Matei -Andrei – 4A – 98,50P – Premiul I
  • Chivu Isabela-Nicol – 4A – 93,00P – Premiul III

ARTE

Concursul zonal de creație artistico – plastică „Aripi de anotimp ” din cadrul Parteneriatului cu Școala Gimnazială Nr. 1 , Poarta Albă, oct. 2018 

  • Chivu Isabela – Nicol – 4A – Premiul I
  • Burtea Delia – Teodora – 4A – Premiul II
  • Șoimu Diana – Andreea – 4A – Premiul II
  • Sebestyen Lewis – Nicholas – 4A – Premiul III
  • Drăguț Bianca – Andreea – 4A – Premiul III

cultură generală

Concurs Județean de Cultură Generală „Aventura cunoașterii”

  • Dorobanțu Andra  – 3A – 95p – Premiul I
  • Alexandrache Erik-Andrei – 3A – 87p – Premiul III
  • Șerban Luca – 3A – 83p – Mențiune
  • Banu Mihai  – 3A – 82p – Mențiune