Rezultate 2016-2017

OLIMPIADE

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

ETAPA LOCALĂ

  • Nedelcu Raluca-Ștefania – 7B – 104,5 – Calificat etapa județeană
  • Mardaru Darius-Gabriel – 8B – 109 – Calificat etapa județeană

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • Nedelcu Raluca-Ștefania – 7B – 91 – Premiul special
  • Mardaru Darius-Gabriel – 8B – 105,5 – Premiul special

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

FAZA LOCALĂ

  • POPESCU ANA-CORNELIA – 5A – MENȚIUNE

OLIMPIADA DE FIZICĂ

FAZA LOCALĂ

  • Bolocan Vlad Constantin – 6B – Premiul II
  • Duminică Simona Ingrid -7B- Premiul III
  • Baicu Maria Simona- 7B – Mentiune
  • Oncioiu Alexandru -7A – Mentiune
  • Mardaru Gabriel Darius – 8B – Premiul I

FAZA JUDEȚEANĂ

  • Bolocan Vlad Constantin – 6B – Premiul I –  ONF rezerva 6
  • Cantaragiu Cătălina – 6A – Mențiune
  • Mardaru Gabriel Darius – 8B – Premiul II

OLIMPIADA „ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI”

Etapa județeană

  • Mardaru Gabriel Darius – 8B – Premiul II

Etapa națională

  • Mardaru Gabriel Darius – 8B – Mențiune

Etapa internațională

  • Mardaru Gabriel Darius – 8B – Medalia de Argint

 

OLIMPIADA DE CHIMIE

FAZA LOCALĂ

  • Mardaru Gabriel Darius – 8B – Premiul I

FAZA JUDEȚEANĂ

  • Mardaru Gabriel Darius – 8B – Premiul I

FAZA NAȚIONALĂ

  • Mardaru Gabriel Darius – 8B – Mențiune

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

FAZA LOCALĂ

  • Duminică Simona Ingrid – 7B – Premiul II
  • Nedelcu Raluca-Ștefania – 7B – Premiul III
  • Gheorghe Gabriela-Veronica – 7B – Mențiune

FAZA JUDEȚEANĂ

  • Duminică Simona Ingrid – 7B – Premiul III

OLIMPIADA DE RELIGIE

FAZA LOCALĂ

  • Borea Octavian-Gabriel – 5C – 9.40 – Calificat etapa județeană
  • Rusu Maria-Cristiana-Lăcrămioara- 5C – 9.20 – Calificat etapa județeană
  • Apostol Carina-Ionelia  – 5B – 8.80 – Calificat etapa județeană
  • Iordache Daniela-Izabela – 6A – 9.70 – Calificat etapa județeană
  • Samara Andreea – 6A – 8.80 – Calificat etapa județeană
  • Neculai Anastasia-Elena – 6A – 8.30 – Calificat etapa județeană
  • Baicu Maria -Simona – 7B – 9.10 – Calificat etapa județeană
  • Predică Iulia-Maria – 7B – 8.10 – Calificat etapa județeană

FAZA JUDEȚEANĂ

  • Rusu Maria-Cristiana-Lăcrămioara- 5C – Premiul III
  • Apostol Carina-Ionelia  – 5B – Mențiune
  • Iordache Daniela-Izabela – 6A – Premiul III
  • Samara Andreea – 6A – Mențiune

 OLIMPIADA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

Olimpiada Națională a Sportului Școlar – etapa județană – minihandbal mixt

  • Locul II – Capră Roxana, Dumitru Mario-Sebastian, Dumitru David-Cristian, Silaghi Ana-Maria, Preoteasa Diana-Elena, Preoteasa Bianca-Florina, Zăbava Călin Emanuel (4B)

 Gimnaziada – etapa județeană – handbal fete

  • Mențiune – Asan Iasmina, Felea Andreea, Militaru Maria-Mihaela, Pavel Bianca Maria (7A), Baicu Maria-Simona, Chelaru Miruna-ALexandra, Nedelcu Raluca-Ștefania, (7B), Slav Magdalena, Nicolacioiu Adriana (8A), Lazăr Ionela-Ștefania, Olteanu Cosmina-Florentina, Vasile Georgiana-Roxana (8B)

Gimnaziada – etapa județeană – handbal  băieți

  • Locul I – Asan Ismail, Lăpuștea Răzvan, Urdea Cristian-Ionuț (8A) , Mirea Alexandru-Petre, Ciameta Sebastian, Șeitan Răzvan (8B), Ivan Ciprian, Rusu Robert-Raul, Țicu Bogdan-Constantin (7A)

Gimnaziada – etapa națională – handbal  băieți

  • Mențiune – Asan Ismail, Lăpuștea Răzvan, Urdea Cristian-Ionuț (8A) , Mirea Alexandru-Petre, Ciameta Sebastian, Șeitan Răzvan (8B), Ivan Ciprian, Rusu Robert-Raul, Țicu Bogdan-Constantin (7A) 

Gimnaziada – etapa județeană – șah

  • Locul II – Zăbavă Călin-Emanuel (4B), Borea Octavian-Gabriel (5C), Fotu Cristian-Ionuț (6A), Isai Mario (6B)

CONCURSURI

ROMÂNĂ

CONCURS NAȚIONAL DE CREAȚIE LITERARĂ “TINERE CONDEIE”  – Secțiunea Proză
ETAPA JUDEȚEANĂ, 2017

  • Predica Maria Iulia – 7B – Premiul II – Calificat etapa națională
  • Duminică Simona Ingrid – 7B – Premiul II – Calificat etapa națională
  • Baicu Maria Simona – 7B – Premiul III – Calificat etapa națională
  • Cîrjan Bianca – 7B – Mențiune

ETAPA NAŢIONALĂ, 2017

  • Duminică Simona Ingrid – 7 B – PREMIUL I

Concurs „Copii și Marea” ediția a IX-a, cuprins în CAER 2016, secțiunea Creații literare

  • Duminică Simona-Ingrid – 7B – Premiul III
  • Nedelcu Raluca-Ștefania – 7B – Premiul III

Concurs Interdisciplinar Cultură și Spiritualitate Românească (Limba și literatura română și Religie)
Faza Județeană

  • Baicu Maria -Simona – 7B – Mențiune

LIMBILE FRANCEZĂ ŞI ENGLEZĂ

Concursul regional „Petit renard” (CAERI), organizat de Liceul Teoretic „George Călinescu” din Constanţa

  • Cantaragiu Cătălina – 6A – Premiul I la secţiunea Bandă desenată în limba franceză
  • Nedelcu Raluca-Ștefania – 7B – Premiul II  la secţiunea Écrivains en herbe

Concursul internaţional de producţii digitale: „Dis-moi dix mots en langue(s) française(s)”, organizat de ARPF, filiala Bucureşti

  • Nedelcu Raluca-Ștefania – 7B – Mențiune

Concursul naţional „L’adolescent et la francophonie” (CAEN), organizat de Colegiul Naţional „Anastasescu”, Roşiorii de Vede, Teleorman

  • Nedelcu Raluca-Ștefania – 7B – Premiul I, secţiunea Proză

Stories about my county (CAEJ), organizat de Liceul Teoretic „George Călinescu” din Constanţa:

  • la secţiunea Jurnal de călătorie în limba română: Premiul I, Simona-Ingrid Duminică (7 B)
  • la secţiunea Eseu în limba română: Menţiune, Simona-Ingrid Duminică (7 B)
  • la secţiunea Jurnal de călătorie în limba franceză: Premiul I, Raluca-Ştefania Nedelcu (7 B)
  • la secţiunea Jurnal de călătorie în limba engleză: Premiul I, Simona Ingrid Duminică (7 B)

MATEMATICĂ

Concurs de Matematică “Tomis”

  • Vasile Delia-Maria – 5A – Mențiune
  • Bolocan Vlad Constantin – 6B – Mențiune
  • Mardaru Gabriel Darius – 8B – Mențiune

FIZICĂ

Concurs de creativitate in fizica si tehnologii “Stefan Procopiu”

Etapa judeteană

Lucrari scrise

  • Bolocan Vlad Constantin – 6B – diplome: Arhimede, Copernic, Newton

CHIMIE

Concursul de chimie „Raluca Ripan”
Etapa locală

  • Baicu Maria-Simona – 7B – Premiul III – Calificat etapa județeană
  • Nedelcu Raluca-Ștefania – 7B – Mențiune – Calificat etapa județeană

GEOGRAFIE

Concurs Național de Geografie „Mica Olimpiadă de Geografie – Terra”

FAZA JUDEȚEANĂ

  • Popescu Ana-Cornelia – 5A – Premiul I
  • Chelaru Vlad-Andrei – 5A – Mențiune
  • Vasile Delia-Maria – 5A – Mențiune
  • Cantaragiu Cătălina – 6A – Mențiune
  • Cicarâc Lorena-Maria – 6A – Mențiune

FAZA NAȚIONALĂ

  • Popescu Ana-Cornelia – 5A – Premiul II

Concurs Județean de Geografie „Constantin Brătescu”

FAZA JUDEȚEANĂ

  • Popescu Ana-Cornelia – 5A – Premiul II
  • Vasile Delia-Maria – 5A – Premiul III
  • Buliga Alexandru-Gabriel – 5B – Mențiune
  • Cantaragiu Cătălina – 6A – Premiul I

Religie

Concurs Regional „Datini, Obiceiuri Și Tradiții Din Filonul Credinței Populare -Crăciunul” 2016

  • Locul II – Corul școlii „Grupul Colindița” Done Maria, Jalia Robert-Alexandru, Ștefănescu Andreea – 5B, Cantaragiu Cătălina, Iordache Daniela-Izabela, Oprea Cristina-Maria, Samara Andreea – 6A, Blendea Ioana-Raluca, Săndulescu Berta – 6B
Concurs Regional DATINI, OBICEIURI ŞI TRADIŢII DIN FILONUL CREDINŢEI POPULARE- (PAŞTELE ŞI CRĂCIUNUL) ,  ediția  a VII-a – CAER  2017 – Nr.516.
În cadrul  concursului de ouă încondeiate
  • Hărăbor Maria-Teodora – 3A – Premiul I
  • Țarin Bianca-Ioana – 4A – Premiul I
  • Bracaci Ioana-Alexia – 4A – Prmiul II
  • Popescu Paul – 2B – Premiul II
  • Badea Ana Maria – 2B – Premiul III
  • Busuioc Gabriela-Natalia – 2B- Mențiune
  • Drăguț Bianca-Andreea – 2A – Mențiune
 Concursul Internațional “Sărbătoarea Paștelui în ochii copiilor”, 2017 organizat de Muzeul de Etnografie și Artă Populară Tulcea
Secţiunea ouă încondeiate
  • Iordache Daniela-Izabela şi Samara Andreea – VI A – Marele premiu

Concurs județean „TRADIȚII RENĂSCUTE” CAER poz. 626

  • Toroican Andrei-Florin – 5A – Premiul I
  • Drăghia Eduard-Ionuț – 5B – Premiul II
  • Pândici Daria-Maria – 3B – Premiul II
  • Grupul „Colindița” Corul școlii – Premiul II
  • Filmare activitate „Încondeiere” – Premiul II
  • Grupul „Călușarii” licuricii din vii Gradinița 37 – Mențiune

Alte domenii

Concurs de șah „Cupa Unirii 24 Ianuarie”, în cadrul  proiectului „Prin șah ne desoperim” CAER poziția 625 

  • Zăbavă Călin-Emanuel – 4B – Locul al II-lea
  • Isai Mario – 6B – Locul al II-lea
  • Borea Octavian-Gabriel – 5C – Locul al IV-lea
  • Fotu Cristian-Ionuț – 6A – Locul al V-lea

Competiţia de şah „Cupa 1 iunie”, din cadrul proiectului (din CAER) „Prin şah ne descoperim”:

  • Echipa formată din Călin Zăbavă (4 B), Octavian Borea (5 C) şi Mario Isai (6 B) – Locul I

CONCURS NAȚIONAL DE REVISTE ȘCOLARE

  • ETAPA JUDEȚEANĂ, 2017 – Premiul I
  • ETAPA NAȚIONALĂ, 2017TITLUL DE LAUREATĂ

Concursul de reviste școlare „Aproape de voi” CAER 2017 poziția 612

  • Premiul II, categoria Reviste ale instituţiei şcolare
  • Premiul Special pentru interviu

Campionat de ţintar din cadrul Proiectului Județean „Țintar”

Clasa pregătitoare:

  • Premiul I – Strîmbeanu Bianca
  • Premiul II – Soare Damian
  • Premiul III – Arsene Eusebiu

Clasa I:

  • Premiul I – Ghiţoiu Matei
  • Premiul II – Mitrescu Vlad
  • Premiul III – Manea Robert
  • Menţiune – Antonoaie Ştefănel

Clasa a II-a:

  • Premiul I – Croitoru Mario
  • Premiul II – Chivu Izabela
  • Premiul III – Burtea Delia
  • Menţiune – Buruianu Ştefan

Clasa a III-a

  • Premiul III – Cojocaru Rareş
  • Menţiune – Barabulea Roberto

Clasa a IV-a:

  • Premiul I – Zăbavă Călin
  • Premiul II – Onică Bianca
  • Premiul III – Capră Roxana

Gimnaziu
Clasa a V-a

  • Premiul I – Szanto Bianca
  • Menţiune – Popescu Ana Cornelia

Clasa a VI-a

  • Premiul I – Fotu Cristian

Clasa a VII-a

  • Menţiune – Militaru Maria

ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

Concurs „Comorile condeiului”

Etapa pe școală:

  • Călin Dragoș – Andrei  – 2A – 95 p – Premiul II
  • Beldan Matei – Andrei  – 2A – 92, 25 p – Premiul III
  • Burtea Delia – Teodora  – 2A – 91, 75 p – Mențiune
  • Chivu Isabela – Nicol – 2A – 91 – Mențiune
  • Ioniță Andreea – 2A – 90 p – Mențiune
  • Leoveanu Izabela- Ioana – 3A –    100p – Premiul I
  • Bontaș Adina- Ioana – 3A – 98p – Premeiul I
  • Dragnea Andreea – 3B – 95p – Premiul II
  • Negrilă Luca-Ștefan – 3B – 95p – Premiul II
  • Drăgan Andrei- Florin – 3A – 94p – Premiul II
  • Cojocaru  Rareș-Ioan – 3B – 93p – Premiul III
  • Cruțescu Andrei – 3A – 93p – Premiul III
  • Barabulea Antonio- Gabriel – 3A – 90p – Mențiune
  • Barabulea Roberto- Andrei – 3A – 90p – Mențiune
  • Dănilă Alexandra-Mihaela – 3A – 90p -Mențiune
  • Babu Ana Maria – 4B  –  96p – Premiul II
  • Popescu David-Ionuț – 4B  – 93p – Premiul III
  • Sapariuc Tiberiu-Ionuț – 4A –  93p – Premiul III
  • Trandafir Maria – 4B  – 92p – Premiul III
  • Zăbavă Călin-Emanuel – 4B  – 92p – Premiul III
  • Țarin Bianca-Ioana – 4A – 90p – Mențiune

Etapa locală – pe oraș

  • Burtea Delia – Teodora  – 2A – 94 p – Premiul II
  • Bal Ioana-Teodora – 2B – 91 p – Mențiune
  • Leoveanu Izabela- Ioana – 3A –    93,50 p – Premiul III
  • Bontaș Adina- Ioana – 3A – 93,40 p – Premiul III
  • Negrilă Luca-Ștefan – 3B – 93 p – Premiul III
  • Barabulea Antonio- Gabriel – 3A – 92 p – Premiul III
  • Zăbavă Călin-Emanuel – 4B  – 97,60 p – Premiul I
  • Popescu David-Ionuț – 4B  – 91 p – Mențiune
  • Babu Ana Maria – 4B  –  90 p – Mențiune

Etapa județeană

  • Bal Ioana-Teodora – 2B – 95 p – Premiul II
  • Bontaș Adina- Ioana – 3A – 96 p – Premiul II
  • Leoveanu Izabela- Ioana – 3A –    90,30 p – Mențiune
  • Barabulea Antonio- Gabriel – 3A – 90 p – Mențiune

Concurs  „Comper” Română
Etapa 1:

  • Rusu Maria – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Tudor Denisa-Andreea – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Armă Bianca Alina – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Butiuc Rareş Andrei – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Florea Maria Alexandra – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Curea Mihai Raul – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Gavrilă Bianca Iuliana – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Olariu Alessia Bianca – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Manole Robert Andrei – Pregătitoare B – 70 p – Mențiune
  • Săndulescu David Luca – Pregătitoare B – 70 p – Mențiune
  • Samara Tania Andreea – Pregătitoare B – 70 p – Mențiune
  • Vȋrtosu  Maria Ioana – Pregătitoare B – 70 p – Mențiune
  • Nan Horia Gabriel – Pregătitoare B – 70 p – Mențiune
  • Asanageanu  Crina- Teodora – 1B – 100p – Premiul I
  • Banu Mihai – 1A –  100 Puncte – Premiul I
  • Cîșleanu Daria – Mihaela – 1B – 100p – Premiul I
  • Croitoru Diana – Cristiana – 1B – 100p – Premiul I
  • Dardac Evelina-Elena – 1A – 100 Puncte – Premiul I
  • Dorobanțu Andra – 1A –  100 Puncte – Premiul I
  • Fuster-Croitoru Miguel-Angel – 1A –  100 Puncte – Premiul I
  • Grămăticu Andreea-Mihaela – 1A – 100 Puncte – Premiul I
  • Guță Daniel – Bogdan – 1B – 100p – Premiul I
  • Mitrescu Vlad – Daniel – 1B – 100p – Premiul I
  • Stanciu  Luca – Eduard – 1B – 100p – Premiul I
  • Șerban Luca-Mihai  – 1A – 100 Puncte – Premiul I
  • Tudoran Lidia- Ioana – 1A – 100 Puncte – Premiul I
  • Zaharia  Andrei – Mădălin – 1B – 100p – Premiul I
  • Alexandrache Erik-Andrei – 1A –  95 Puncte – Premiul I
  • Antonoaie  Ștefănel – Mario – 1B – 95p – Premiul I
  • Bârla Andrei-Florian – 1A –  95 Puncte – Premiul I
  • Cuș Mario – Cristian – 1B – 95p – Premiul I
  • Ghițoiu Matei-Daniel  – 1A –  95 Puncte – Premiul I
  • Ioniță Mirela – Petruța – 1B – 95p – Premiul I
  • Manea Robert-Valentin – 1A – 95 Puncte – Premiul I
  • Morariu-Ciamita Luiza  – 1B – 95p – Premiul I
  • Nedelcu Sara-Maria – 1A –  95 Puncte – Premiul I
  • Parpală Rareș-Ștefan – 1A –  95 Puncte – Premiul I
  • Petre Sabrina-Ionela  – 1A – 95 Puncte – Premiul I
  • Ilica Eduard –Gabriel – 1A – 90 Puncte – Premiul II
  • Pârvulescu Laura-Anastasia – 1A –  90 Puncte – Premiul II
  • Gîndu Ioana-Cristina  – 1A – 85 Puncte – Premiul II
  • Ivanov Răzvan – 1B – 85p – Premiul II
  • Popa Maria – Cristina – 1B – 85p – Premiul II
  • Roncea  Rareș – Mihai – 1B – 85p – Premiul II
  • Vasile Mihai-Alexandru – 1A –  85 Puncte – Premiul II
  • Lupu  Alexandru – Cristian – 1B – 80p – Premiul III
  • Mihai Carlos-Nicolas – 1A –  80 Puncte – Premiul III
  • Cardon Mihăiță-George  – 1A – 75 puncte – Premiul III
  • Toader  Răzvan – 1B – 70p – Mențiune
  • Burtea Delia- Teodora – 2 A – 100 p – Premiul I
  • Cocu Andres – Ionuț – 2 A – 100 p  – Premiul I
  • Ioniță Andreea – 2A – 100 p – Premiul I
  • Călin Dragoș – Andrei – 2A – 100 p – Premiul I
  •  Chivu Isabela – Nicol – 2A – 100 p – Premiul I
  • Beldan Matei – Andrei  – 2A – 90 p – Premiul II
  • Șerban Andrei – Nicolas – 2A – 90 p – Premiul II
  • Șoimu Diana – Andreea – 2A – 90 p – Premiul II
  • Drăguț Bianca – Andreea – 2A – 85 p – Premiul II
  • Iordan Mihnea – Florin  – 2A – 85 p – Premiul II
  • Cliveți Răzvan – 2A – 85 p – Premiul II
  • Ciameta Gabriela – 2A – 80 p – Premiul III
  • Pahoncea Andrei – Alexandru  – 2A  – 70 p – Mențiune
  • Buzarna George – Liviu – 2A –  65 p – Mențiune
  • Puțanu George – Bogdan  – 2A –  65 p – Mențiune
  • Arnăutu Robert – Ianis – 2A – 65 p – Mențiune
  • Curt Luca- Adrian – 2A – 65 p – Mențiune
  • Aldea Claudiu- Marian  – 2A – 65 p – Mențiune
  • Barabulea Antonio- Gabriel – 3A – 100p – Premiul I
  • Bontaș Adina- Ioana – 3A – 100p – Premiul I
  • Dragnea Andreea – 3B – 100p – Premiul I
  • Leoveanu Izabela- Ioana- 3A – 100p – Premiul I
  • Vicolov Maria Cristiana – 3A – 100p – Premiul I
  • Voroneanu Lidia-Maria – 3B – 100p – Premiul I
  • Arif Reyhan – 3A – 95p – Premiul I
  • Cocoș   Sebastian – 3B – 95p – Premiul I
  • Frunteș  Raluca-Elena – 3B – 95p – Premiul I
  • Rădulescu Alexandru – 3A – 95p – Premiul I
  • Șerban Cleopatra-Andreea – 3B – 95p-Premiul I
  • Bucur  Adrian-Ștefan – 3B – 90p – Premiul II
  • Creștin Andrei-Alexandru – 3B – 90p – Premiul II
  • Cojocaru Rareș-Ioan – 3B – 90p – Premiul II
  • Cruțescu Andrei – 3A – 90p – Premiul II
  • Dănila Alexandra-Mihaela – 3A – 90p – Premiul II
  • Dinu Teodora- 3A – 90p -Premiul II
  • Oprea  Alina-Ioana -3B – 90p – Premiul II
  • Pândici  Daria-Maria – 3B – 90p – Premiul II
  • Popescu Claudia Patricia – 3A – 90p – Premiul II
  • Stancev Sebastian Marian – 3A – 90p – Premiul II
  • Tinca Dragoș-Andrei – 3A – 90p  – Premiul II
  • Zăbuliche Andreea – 3A – 90p – Premiul II
  • Barabulea Roberto Andrei – 3A – 85p – Premiul II
  • Genali Alper – 3A – 85p – Premiul II
  • Hărăbor Maria Teodora – 3A – 85p – Premiul II
  • Ulmi Andrei – 3A – 85p – Premiul II
  • Baicu Amalia – 3A – 80p – Premiul III
  • Chirică Cristian  – 3A – 80p – Premiul III
  • Drăgan Andrei Florin – 3A – 80p – Premiul III
  • Buzoianu Alexandru – 3A – 75p – Premiul III
  • Roșu Andreea – 3A – 75p – Premiul III
  • Babu Ana Maria – 4B – 100p – Premiul I
  • Preoteasa Diana-Elena – 90p – 4B -Premiul II
  • Trandafir Maria-Cristina – 85p – 4B – Premiul II
  • Capra Roxana – 4B  – 80p – Premiul III
  • Hărătău Alexandru – 4A – 80p – Premiul III
  • Liboși Dan-Alexandru – 4A – 80p – Premiul III
  • Niță Radu-Ștefan – 4B – 80p – Premiul III
  • Popescu David-Ionuț – 4B – 80p – Premiul III
  • Preoteasa Bianca-Florina – 4B – 80p – Premiul III
  • Scorția Bianca – 4A – 80p – Premiul III
  • Bracaci Ioana-Alexia – 4A – 75p – Premiul III
  • Damian Daria-Ioana – 4B – 75p – Premiul III
  • Zăbavă Călin-Emanuel – 4B – 75p – Premiul III
  • Lefterică Andreea-Nicoleta – 4B – 70p – Mențiune
  • Sapariuc  Tiberiu-Ionuț – 4A – 70p – Mențiune
  • Dumitru David-Cristian – 4B – 65p – Mențiune
  • Pipirigeanu Ștefan – 4A – 65p – Mențiune
  • Țarin Bianca-Ioana – 4A – 65p – Mențiune
  • Vasile Cristina-Andreea – 4A – 65p – Mențiune

ETAPA 2

  • Armă Bianca Alina – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Curea Mihai Raul – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Datcu-Golea Lavinia – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Florea Maria Alexandra – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Gavrilă Bianca Iuliana – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Manole Robert Andrei – Pregătitoare B – 100 p – Premiul I
  • Nan Horia Gabriel – Pregătitoare B – 100 p – Premiul I
  • Rusu Maria – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I  – Calificat etapa națională
  • Vȋrtosu  Maria Ioana – Pregătitoare B – 100 p – Premiul I
  • Low Andrei – Pregătitoare B – 96 p – Premiul  I
  • Bistriceanu Ana-Maria  – Pregătitoare B – 95 p – Premiul  I
  • Niculescu Andreea Iuliana  – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Munteanu Sara Maria  – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Stancev Sarah-Gabriela  – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Tudor Denisa- Andreea  – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Samara Tania Andreea  – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Nicolae Marius-Gabriel  – Pregătitoare B – 85 p – Premiul  II
  • Olariu Alessia Bianca – Pregătitoare B – 85 p – Premiul  II
  • Barbu Mario – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Aldea Sebastian  – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Caleşu Andrei  – Pregătitoare B – 74 p – Premiul  III
  • Săndulescu David Luca  – Pregătitoare B – 73 p – Premiul  III
  • Călin Dragoș – Andrei – 2A – 100 p – Premiul I
  • Drăguț Bianca – Andreea – 2A – 90 p – Premiul II
  • Chivu Isabela – Nicol – 2A – 90 p – Premiul II
  • Beldan Matei – Andrei  – 2A – 85 p – Premiul II
  • Ioniță Andreea – 2A – 85 p – Premiul II
  • Cocu Andres – Ionuț – 2 A – 85 p  – Premiul II
  • Burtea Delia- Teodora – 2 A – 80 p – Premiul III
  • Pahoncea Andrei – Alexandru  – 2A  – 75 p – Premiul III
  • Iordan Mihnea – Florin  – 2A – 75 p – Premiul III
  • Șoimu Diana – Andreea – 2A – 75 p – Premiul III
  • Ciameta Gabriela – 2A – 70 p – Mențiune
  • Șerban Andrei – Nicolas – 2A – 70 p – Mențiune
  • Buzarna George – Liviu – 2A –  65 p – Mențiune
  • Curt Luca- Adrian – 2A – 65 p – Mențiune
  • Popescu David-Ionuț – 4B – 100p – Premiul I
  • Preoteasa Diana-Elena – 4B – 100p  -Premiul I
  • Trandafir Maria-Cristina – 4B – 100p  -Premiul I
  • Silaghi Ana-Maria – 4B – 100p  – Premiul I
  • Babu Ana-Maria – 4B – 100p  – Premiul I
  • Niță Radu-Șetfan – 4B – 90p – Premiul II
  • Capră Roxana – 4B – 85p – Premiul II
  • Macovei Cristiana-Ioana – 4B – 85p – Premiul II
  • Damian Daria-Ioana – 4B – 85p – Premiul II
  • Cristea Gabriel-Adrian – 4B – 85p – Premiul II
  • Preoteasa Bianca-Florina – 4B – 80p – Premiul III
  • Lefterică Andreea-Nicoleta – 4B – 80p – Premiul III

ETAPA NAȚIONALĂ

  • Călin Dragoș – Andrei – 2A – 95 p – Premiul I
  • Babu Ana-Maria – 4B – 100p  – Premiul I

MATEMATICĂ

Concurs „Euxin Math”
Etapa pe școală

  • Beldan Matei- Andrei  -2A – 100 puncte – Premiul I
  • Chivu Isabela – Nicol  – 2A – 95 puncte – Premiul II
  • Burtea Delia- Teodora -2A –  90 puncte – Mențiune
  • Iordan Mihnea – Florin  – 2A – 90 puncte – Mențiune
  • Cocoș  Sebastian – 3B – 93p – Premiul III
  • Rădulescu Alexandru – 3A –  93 – Premiul III
  • Negrilă  Luca-Ștefan – 3B – 92,5p – Premiul III
  • Dimancea Bianca-Maria – 3B – 92,5p – Premiul III
  • Genali Alper – 3A –  92 – Premiul III
  • Pândici Daria-Maria – 3B – 92p – Premiul III
  • Dinu Teodora – 3A – 91,50 – Mențiune
  • Cojocaru  Rareș-Ioan – 3B – 91p – Mențiune
  • Drăgan Andrei – 3A – 91 – Mențiune
  • Leoveanu Isabela-Ioana – 3A – 90 – Mențiune
  • Babu Ana Maria – 4B – 100 p – Premiul I
  • Roșca Alex-Cristian – 4B – 99 p – Premiul I
  • Ioniță Robert-Gabriel – 4B – 95 p – Premiul II
  • Niță Radu-Stefan – 4B – 95 p – Premiul II
  • Popescu David-Ionut – 4B – 90p – Mențiune
  • Trandafir Maria-Cristina – 4B – 90p – Mențiune

Etapa locală

  • Beldan Matei- Andrei  -2A – 100 puncte – Premiul I
  • Chivu Isabela – Nicol  – 2A – 100 puncte – Premiul I
  • Burtea Delia- Teodora -2A –  99 puncte – Premiul I
  • Iordan Mihnea – Florin  – 2A – 94 puncte – Premiul II
  • Leoveanu Isabela-Ioana – 3A – 100 – Premiul I
  • Rădulescu Alexandru – 3A –  100 – Premiul I
  • Dinu Teodora – 3A – 91,50 – Mențiune
  • Drăgan Andrei – 3A – 91 – Mențiune
  • Cojocaru  Rareș-Ioan – 3B – 90p – Mențiune
  • Babu Ana Maria – 4B – 100 p – Premiul I
  • Niță Radu-Stefan – 4B – 97,5 p – Premiul I
  • Trandafir Maria-Cristina – 4B – 96p – Premiul II
  • Popescu David-Ionut – 4B – 90,5p – Mențiune

Etapa județeană

  • Chivu Isabela – Nicol  – 2A – 99 puncte – Premiul I
  • Burtea Delia- Teodora – 2A –  95 puncte – Premiul II
  • Beldan Matei- Andrei  – 2A – 93 puncte – Premiul III
  • Iordan Mihnea – Florin  – 2A – 90,5 puncte – Mențiune
  • Cojocaru  Rareș-Ioan – 3B – 92,5p – Premiul III
  • Niță Radu-Ștefan – 4B – 100 p – Premiul I
  • Babu Ana Maria – 4B – 99 p – Premiul I
  • Trandafir Maria-Cristina – 4B – 95p – Premiul II

Concurs Naţional de Matematică „Gazeta Matematica Junior”
ETAPA 1

  • Alexe Diana-Maria – Pr. C – 100p – Premiul de Excelență
  • Lungu Andreea – Pr. C – 100p – Premiul de Excelență
  • Strîmbeanu Bianca-Andreea – Pr. C – 100p – Premiul de Excelență
  • Zăbavă Catrina-Ioana – Pr. C – 100p – Premiul de Excelență
  • Buciu Ștefania –  Pr. C – 95p – Premiul II
  • Marica Andrei-Sebastian –  Pr. C – 95p – Premiul II
  • Clinciu Mara –  Pr. C – 90p – Mențiune
  • Parpală Rareș-Ștefan – 1A – 100p – Premiul de Excelență  
  • Dardac Evelina-Elena – 1A – 95 – Premiul II
  • Ghițoiu Matei-Daniel – 1A – 95 – Premiul II
  • Manea Robert-Valentin – 1A – 95 – Premiul II 
  • Bârlă Andrei-Florian – 1A – 94 – Premiul III
  • Poenaru Vanesa-Giulia-Andra – 1A – 94 – Premiul III
  • Șerban Luca-Mihai – 1A –  93  – Premiul III
  • Alexandrache Erik-Andrei  – 1A – 90 – Mențiune
  • Banu Mihai – 1A – 90 – Mențiune
  • Dorobanțu Andra – 1A – 90 – Mențiune
  • Beldan Matei-Andrei – 2A – 100 p – Premiul de Excelență
  • Burtea Delia-Teodora  – 2A – 95 p – Premiul II
  • Arif Reyhan – 3A – 93p – Premiul III
  • Genali Alper – 3A – 92p  – Premiul III
  • Bontaș Adina-Ioana – 3A – 91p  – Premiul  III
  • Barablea Antonio-Gabriel – 3A – 85p – Mențiune
  • Leoveanu Izabela-Ioana – 3A – 85p – Mențiune
  • Rădulescu Alexandru – 3A – 80p – Mențiune
  • Niță Radu-Stefan – 4B – 92p – Premiul III
  • Babu Ana Maria – 4B – 90p – Mențiune
  • Ioniță Robert-Gabriel – 4B – 90p – Mențiune

ETAPA 2

  • Lungu Andreea – Pr. C – 100p – Premiul de Excelență
  • Negruț Vlad-Andrei – Pr. C – 100p – Premiul de Excelență
  • Strîmbeanu Bianca-Andreea – Pr. C – 100p – Premiul de Excelență
  • Prodan Darius-Constantin – Pr. C – 90p – Mențiune
  • Voicu Eduard-Andrei – Pr. C – 90p – Mențiune
  • Beldan Matei-Andrei – 2A – 100 p – Premiul de Excelență – Calificat etapa națională
  • Roșca Alexandru Adrian – 4B – 100p –  Premiul de Excelență
  • Babu Ana Maria – 4B – 95p – Premiul II
  • Niță Radu-Ștefan – 4B – 95p – Premiul II
  • Ioniță Robert-Gabriel – 4B – 90p – Mențiune

Concurs  „Comper” Matematică
Etapa 1:

  • Armă Bianca Alina – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Butiuc Rareş Andrei – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Curea Mihai Raul – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Florea Maria Alexandra – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Gavrilă Bianca Iuliana – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Low Andrei – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Manole Robert Andrei – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Rusu Maria – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Caleşu Andrei-Iulian – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Datcu-Golea Lavinia – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Munteanu Sara Maria – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Samara Tania Andreea – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Săndulescu David Luca – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Tudor Denisa-Andreea – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Aldea Sebastian – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Barbu Mario – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Bistriceanu Ana-Maria – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Nan Horia Gabriel – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Niculescu Andreea Iuliana – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Olariu Alessia Bianca – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Stancev Sarah-Gabriela – Pregătitoare B – 80 p – Premiul  III
  • Vȋrtosu Maria Ioana – Pregătitoare B – 70 p – Mențiune
  • Alexandrache Erik-Andrei – 1A –  100 Puncte – Premiul I
  • Cîșleanu Daria – Mihaela – 1B – 100p – Premiul I
  • Ghițoiu Matei-Daniel – 1A – 100 Puncte – Premiul I
  • Ioniță Mirela – Petruța – 1B – 100p – Premiul I
  • Manea Robert-Valentin – 1A – 100 Puncte – Premiul I
  • Mitrescu Vlad – Daniel – 1B – 100p – Premiul I
  • Parpală Rareș-Ștefan – 1A – 100 Puncte – Premiul I
  • Sapariuc Maria – 1B – 100p – Premiul I
  • Antonoaie  Ștefănel – Mario – 1B – 95pPremiul I
  • Botoșan  Paul – Andrei – 1B – 95p – Premiul I
  • Cuș Mario – Cristian – 1B – 95p – Premiul I
  • Dorobanțu Andra – 1A – 95 Puncte – Premiul I
  • Popa Maria – Cristina – 1B – 95p – Premiul I
  • Banu Mihai – 1A – 90 Puncte – Premiul II
  • Croitoru Diana – Cristiana – 1B – 90p – Premiul II
  • Guță Daniel – Bogdan – 1B – 90p – Premiul II
  • Mihai Carlos-Nicolas – 1A – 90 Puncte – Premiul II
  • Zaharia  Andrei – Mădălin – 1B – 90p – Premiul II
  • Dardac Evelina-Elena – 1A – 85 Puncte – Premiul II
  • Petre Sabrina-Ionela – 1A –  85 Puncte – Premiul II
  • Poenaru Vanesa-Giulia-Andra  – 1A – 85 Puncte – Premiul II
  • Toader  Răzvan – 1B – 85p – Premiul II
  • Asanageanu  Crina- Teodora – 1B – 80p – Premiul III
  • Fuster-Croitoru Miguel-Angel – 1A – 80 Puncte – Premiul III
  • Grămăticu Andreea-Mihaela – 1A – 80 Puncte – Premiul III
  • Ilica Eduard –Gabriel – 1A – 80 Puncte – Premiul III
  • Olteanu Maria – Adelina- 1B – 80p – Premiul III
  • Stanciu  Luca – Eduard – 1B – 80p – Premiul III
  • Șerban Luca-Mihai – 1A – 80 Puncte – Premiul III
  • Sitaru  Andrei – Bogdan- 1B – 75p – Premiul III
  • Tudoran Lidia- Ioana  – 1A –  75 Puncte – Premiul III
  • Vasile Mihai-Alexandru – 1A – 75 Puncte – Premiul III
  • Cardon Mihăiță-George  – 1A – 70 Puncte – Mențiune
  • Costescu Mario-Robert  – 1A – 70 Puncte – Mențiune
  • Beldan Matei- Andrei  – 2A – 100 p – Premiul I
  • Chivu Isabela – Nicol  – 2A – 100 p  – Premiul I
  • Cliveți Răzvan – 2A – 95 p  – Premiul I
  • Iordan Mihnea – Florin – 2A – 95 p – Premiul I
  • Călin Dragoș – Andrei – 2A – 90 p – Premiul II
  • Burtea Delia- Teodora – 2A – 90 p – Premiul II
  • Ciameta Gabriela – 2A – 85 p – Premiul II
  • Drăguț Bianca – Andreea – 2A – 85 p – Premiul II
  • Cocu Andres – Ionuț – 2A – 80 p  – Premiul III
  • Pahoncea Andrei – Alexandru – 2A – 75 p – Premiul III
  • Șoimu Diana – Andreea  – 2A –  70 p  – Mențiune
  • Ioniță Andreea – 2A – 65 p – Mențiune
  • Cojocaru Rareș-Ioan – 3B – 100p – Premiul I
  • Genali Alper – 3A – 100p – Premiul I
  • Negrilă  Luca-Ștefan -3B – 90p – Prmeiul II
  • Irion Albert-Cătălin – 3B – 90p – Premiul II
  • Rusu Cristina-Alexandra – 3B –  90p – Premiul II
  • Cocoș Sebastian -3B – 90p – Premiul II
  • Bontaș Adina Ioana – 3A – 85p – Premiul II
  • Cruțescu Andrei – 3A – 85p – Premiul II
  • Drăgan Andrei Florin – 3A – 85p – Premiul II
  • Leoveanu Izabela Ioana – 3A – 85p – Premiul II
  • Popescu Claudia Patricia – 3A – 85p – Premiul II
  • Barabulea Antonio Gabriel – 3A – 80p – Premiul III
  • Dinu Teodora – 3A – 80p – Premiul III
  • Rădulescu Alexandru – 3A – 80p – Premiul III
  • Barabulea Roberto Andrei – 3A – 75p – Premiul III
  • Chirică Cristian – 3A – 75p – Premiul III
  • Ulmi Andrei – 3A – 75p – Premiul III
  • Călin David-Cristian – 4A – 100p – Premiul I
  • Nita Radu-Stefan – 4B – 100p – Premiul I
  • Sapariuc Tiberiu-Ionuț – 4A – 100p – Premiul I
  • Babu Ana Maria – 4B – 95p – Premiul I
  • Trandafir Maria-Cristina – 4B – 95p – Premiul I
  • Ionita Robert-Gabriel – 4B – 90p – Premiul II
  • Liboși Dan-Alexandru – 4A – 90p – Premiul II
  • Popescu David-Ionut – 4B – 90p – Premiul II
  • Hărătău Alexandru – 4A – 85p – Premiul II
  • Rosca Alex-Cristian – 4B – 85p – Premiul II
  • Zăbavă Calin-Emanuel – 4B – 85p – Premiul II
  • Țarin Bianca-Ioana – 4A – 80p – Premiul III
  • Bracaci Ioana-Alexia – 4A – 75p – Premiul III
  • Damian Daria-Ioana – 4B – 75p – Premiul III
  • Capra Roxana – 4B – 70p – Mențiune
  • Dumitru David-Cristian – 4B – 70p – Mențiune

ETAPA 2

  • Armă Bianca Alina – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I – Calificat etapa națională
  • Curea Mihai Raul – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I – Calificat etapa națională
  • Gavrilă Bianca Iuliana – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I  – Calificat etapa națională
  • Nan Horia Gabriel – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Rusu Maria – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I  – Calificat etapa națională
  • Florea Maria Alexandra – Pregătitoare B – 95 p – Premiul  I
  • Olariu Alessia Bianca – Pregătitoare B – 94p – Premiul  II
  • Bistriceanu Ana-Maria – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Tudor Denisa-Andreea – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Munteanu Sara Maria – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Niculescu Andreea Iuliana – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Manole Robert Andrei – Pregătitoare B – 90 p – Premiul  II
  • Vȋrtosu Maria Ioana – Pregătitoare B – 85 p – Premiul II
  • Nicolae Marius-Gabriel  – Pregătitoare B – 81 p – Premiul III
  • Datcu-Golea Lavinia – Pregătitoare B – 78p – Premiul  III
  • Barbu Mario – Pregătitoare B – 78 p – Premiul  III
  • Samara Tania Andreea – Pregătitoare B – 78 p – Premiul  III
  • Aldea Sebastian – Pregătitoare B – 70 p – Mențiune
  • Low Andrei – Pregătitoare B – 100 p – Premiul  I
  • Beldan Matei- Andrei  – 2A – 100 p – Premiul I 
  • Burtea Delia- Teodora – 2A – 95 p – Premiul I
  • Cliveți Răzvan – 2A – 90 p  – Premiul II
  • Chivu Isabela – Nicol  – 2A – 90 p  – Premiul II
  • Iordan Mihnea – Florin – 2A – 90 p – Premiul II
  • Călin Dragoș – Andrei – 2A – 90 p – Premiul II
  • Cocu Andres – Ionuț – 2A – 85 p  – Premiul II
  • Drăguț Bianca – Andreea – 2A – 85 p – Premiul II
  • Ciameta Gabriela – 2A – 70 p – Mențiune
  • Georgescu Nicoleta-Anemona – 2A – 65 p – Mențiune
  • Șoimu Diana – Andreea  – 2A –  65 p  – Mențiune
  • Babu Ana Maria – 4B – 100p – Premiul I
  • Nita Radu-Stefan – 4B – 100p – Premiul I
  • Popescu David-Ionut – 4B – 100p – Premiul I
  • Ionita Robert-Gabriel – 4B – 95p – Premiul I
  • Rosca Alex-Cristian – 4B – 90p – Premiul II
  • Trandafir Maria-Cristina – 4B – 90p – Premiul II
  • Zăbavă Calin-Emanuel – 4B – 90p – Premiul II

ETAPA NAȚIONALĂ

  • Beldan Matei- Andrei  – 2A – 100 p – Premiul I 
  • Niță Radu-Ștefan – 4B – 100p – Premiul I

CULTURĂ GENERALĂ

Concursul Judeţean de cultură generală ,, AMICII ISTEŢI”, ediția a III-a
Etapa I

  • Armă Bianca Alina – Pregătitoare B – 97,50p
  • Samara Tania Andreea  – Pregătitoare B – 95p
  • Rusu Maria  – Pregătitoare B – 95p
  • Nan Horia Gabriel  – Pregătitoare B – 92,50p
  • Voicu Eduard-Andrei – Pregătitoare C – 92,50p
  • Lungu Andree -Pregătitoare C – 90,50p
  • Popescu Mario-Andrei – Pregătitoare C – 90p
  • Pipirigeanu Diana-Maria – Pregătitoare C – 90p
  • Strîmbeanu Bianca – Pregătitoare C – 90p

Etapa a II-a

  • Banu Mihai – 1A – 100p – Premiul I
  • Mitrescu Vlad-Daniel – 1B – 97,50p – Premiul I
  • Ghițoiu Matei-Daniel – 1A – 93,75p – Premiul III
  • Alexandrache Erik- Andrei – 1A – 93p – Premiul III
  • Ioniță Mirela- Petruța – 1B – 91,75p – Mențiune
  • Manea Robert- Gabriel – 1A – 90p – Mențiune

Concurs Județean de cultură generală „Aventura cunoașterii”

  • Dorobanțu Andra – 1A – Premiul II
  • Olaru Robert-Ștefan – 1A – Premiul II
  • Parpală Rareș-Ștefan – 1A – Premiul III
  • Șerban Luca-Mihai – 1A – Premiul III
  • Tudoran Lidia-Ioana – 1A – Premiul III

ARTE

Călători prin Univers

Pictură

  • Bontaș Adina – Ioana – 3A – Mențiune

Festivalul- Concurs Județean „Bucuria dăruirii” 
 Scenetă  – echipaj – 3A – Premiul II

  • Vicolov Maria
  • Ulmi Andrei
  • Leoveanu Isabela-Ioana
  • Bontaș Adina-Ioana
  • Popescu Claudia
  • Baicu Amalia
  • Arif Reyhan
  • Dănilă Alexandra-Mihaela
  • Roșu Andreea

Concurs „Vacanța mea europeană – imaginii și impresii”
Eseu Limba română categoria 6-10 ani

  • Popescu Claudia-Patricia – 3A – Premiul I

Poster categoria 6-10 ani

  • Popescu Claudia-Patricia – 3A – Premiul I

 

Concurs Național din Proiectul Educațional „Copilul artist – Atelierul de creație”, Domeniul cultural – artistic
  • Chivu Isabela – Nicol – 2A – Premiul I – secțiunea COLAJ 
Concursul „Ecovestimentație” din Proiectul Județean „Reciclăm creativ!”
Etapa județeană
  • Chivu Isabela – Nicol – 2A – Premiul II
  • Șoimu Diana – Andreea – 2A – Premiul II
  • Iordan Mihnea – Florin  – 2A – Mențiune