Rezultate 2015-2016

 OLIMPIADE

OLIMPIADA DE ENGLEZĂ

FAZA JUDEȚEANĂ

  • IVULESCU ALEXIA – 5A – PREMIUL II
  • DINU ANA-MARIA – 5B – PREMIUL III
  • NEDELCU RALUCA-ȘTEFANIA – 6B – MENȚIUNE

 

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

FAZA JUDEȚEANĂ

  • MARDARU GABRIEL-DARIUS – 7B – MENȚIUNE

 

OLIMPIADA DE FIZICĂ

FAZA LOCALĂ

  • DUMINICĂ SIMONA-INGRID – 6B – PREMIUL I
  • NEDELCU RALUCA-ŞTEFANIA – 6B – PREMIUL I
  • BAICU MARIA-SIMONA – 6B – PREMIUL I
  • MARDARU GABRIEL-DARIUS – 7B – PREMIUL I
  • ONCIOIU ALEXANDRU – 6A – PREMIUL III

FAZA JUDEŢEANĂ

  • MARDARU GABRIEL-DARIUS – 7B – PREMIUL I
  • ONCIOIU ALEXANDRU – 6 A – PREMIUL III
  • DUMINICĂ SIMONA-INGRID – 6 B – PREMIUL III
  • NEDELCU RALUCA-ŞTEFANIA – 6 B – MENŢIUNE
  • BAICU MARIA-SIMONA – 6 B – MENŢIUNE

FAZA NAȚIONALĂ

  • MARDARU GABRIEL-DARIUS – 7B – MEDALIE DE ARGINT

 

OLIMPIADA DE CHIMIE

FAZA LOCALĂ

  • ARSENE DIMITRIOS-ALEXIOS – 8A – PREMIUL III

 

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

FAZA LOCALĂ

  • MARDARU GABRIEL-DARIUS – 7B – PREMIUL I
  • TONCIU ALEXANDRU-ALIN – 8A – PREMIUL II
  • VREDNICU EUGEN-ANDREI – 8B – PREMIUL II
  • ARSENE DIMITRIOS-ALEXIOS – 8A – PREMIUL III
  • DARDAC  CĂTĂLIN-NICOLAE – 8A – PREMIUL III

FAZA JUDEŢEANĂ

  • MARDARU GABRIEL-DARIUS – 7B – PREMIUL II
  • TONCIU ALEXANDRU-ALIN – 8A – PREMIUL II
  • VREDNICU EUGEN-ANDREI – 8B – PREMIUL II
  • ARSENE DIMITRIOS-ALEXIOS – 8A – PREMIUL II
  • DARDAC  CĂTĂLIN-NICOLAE – 8A – PREMIUL II
  • BARBU BOGDAN – 8B – MENȚIUNE

 

OLIMPIADA DE GEOGRAFIE

FAZA JUDEŢEANĂ

  • DARDAC  CĂTĂLIN-NICOLAE – 8A – MENȚIUNE
  • ARSENE DIMITRIOS-ALEXIOS – 8A – MENȚIUNE

OLIMPIADA DE ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI

 Etapa judeteana (  14.05.2016)

  • MARDARU GABRIEL-DARIUS – 7B – PREMIUL II – calificat faza națioanlă

 

OLIMPIADA DE LECTURĂ CA ABILITATE DE VIAŢĂ (OLAV)

FAZA JUDEŢEANĂ

  • DUMINICĂ INGRID-SIMONA – 6 B – PREMIUL I
  • NEDELCU RALUCA-ŞTEFANIA – 6 B – PREMIUL II
  • BAICU MARIA-SIMONA – 6 B – PREMIUL III
  • VATU ŞTEFANIA – 6 A – MENŢIUNE
  • ALI MELISA – 7 A – MENŢIUNE
  • JIPA ANDREEA – 7 B – MENŢIUNE
  • PARIS LORENA-GABRIELA – 7B – MENŢIUNE
  • COSOR DIANA – 8 A – MENŢIUNE

 

OLIMPIADA DE RELIGIE

FAZA LOCALĂ

  • IORDACHE DANIELA-IZABELA – 5A – Premiul II
  • NECULAI ANASTASIA – 5A – Premiul III
  • SAMARA ANDREEA – 5A – Premiul III
  • VATU ŞTEFANIA BIANCA – 6A – Premiul III
  • PREDICĂ  IULIA MARIA – 6B – Mențiune

FAZA JUDEŢEANĂ

  • IORDACHE DANIELA-IZABELA – 5A – Premiul I
  • VATU ŞTEFANIA BIANCA – 6A – Premiul II

 

OLIMPIADA DE EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ

FAZA JUDEŢEANĂ

  • CRUȚESCU ALEXANDRU-COSMIN – 6A – MENȚIUNE

 

CONCURSURI

Limba română

Proiect P.O.S.D.R.U./190/11/S/156899 “Scrisul face bine”

  • DUMINICĂ SIMONA-INGRID – 6B – PREMIUL I
  • NEDELCU RALUCA-ŞTEFANIA – 6B – PREMIUL II
  • PARIS GABRIELA-LORENA – 7B – PREMIUL III

Concurs Național Interdiciplinar Cultură și Spirtualitate Românească

  • JIAPA ANA-MARIA ANDREEA – 7B – MENȚIUNE
  • PARIS GABRIELA-LORENA – 7B – MENȚIUNE

Concurs Naţional “Dimineaţa unui miracol” 2015, secţiunea eseu

  • PARIS GABRIELA-LORENA – 7B – Premiul III

Limba franceză

Concurs Naţional NOËL DANS LE MONDE FRANCOPHONE (ediţia a IV-a), Craiova, 14-16 decembrie 2015, secţiunea Creaţie literară în limba franceză, categoria proză:

  • MIRUNA RĂCEALĂ – 6 B – PREMIUL I

Concurs Județean « Le Petit Renard » (ediția a XXII-a)

  • Cătălina Cantaragiu – 5A – Premiul I – secţiunea bandă desenată în limba franceză
  • Ingrid-Simona Duminică – 6B – Premiul I – secţiunea creaţie literară în limba franceză
  • Raluca-Ştefania Nedelcu – 6B – Premiul II – secţiunea creaţie literară în limba franceză

Concurs Regional “Colocvii Blagiene” CAER 618/2016

Secţiunea traduceri în limba franceză:

  • Nedelcu Raluca Ştefania – 6 B –  PREMIUL III
  • Paris Gabriela Lorena – 7 B –  PREMIUL III
Secţiunea traduceri în limba italiană
  • Vane Diana Elisa –  5 A –  PREMIUL I

Matematică

Concursul de Matematică “Tomis”

Etapa locală

  • MARDARU GABRIEL-DARIUS – 7B – MENŢIUNE
  • STOIAN LAVINIA-ELENA – 8A – MENŢIUNE

Etapa județeană

  • DUMINICĂ SIMONA-INGRID – 6B – MENȚIUNE

Fizică

Concurs de creativitate în fizică şi tehnologii “ŞTEFAN PROCOPIU”

FAZA JUDEŢEANĂ 

Secţiunea: Lucrări scrise

  • ONCIOIU ALEXANDRU – 6A – DIPLOME Newton, Arhimede, Copernic
  • DUMINICĂ SIMONA INGRID – 6B – DIPLOME Newton, Arhimede, Copernic
  • NEDELCU RALUCA ŞTEFANIA – 6B – DIPLOME Newton, Arhimede, Copernic
  • BAICU MARIA SIMONA – 6B – DIPLOME Newton, Copernic

Secţiunea: Tehnici de laborator

  • DUMINICĂ SIMONA INGRID – 6B – DIPLOMĂ Einstein
  • BAICU MARIA SIMONA – 6B – DIPLOMĂ Einstein
  • NEDELCU RALUCA ŞTEFANIA – 6B – DIPLOMĂ Einstein
  • MARDARU GABRIEL DARIUS – 7B – DIPLOME Galilei, Arhimede Edison, Einstein, Procopiu
  • ION SEBASTIAN IONUŢ – 7B – DIPLOME Galilei, Arhimede Edison, Einstein, Procopiu

Secţiunea: Referate pe teme ştiinţifice

  • CHIRU ANDRADA MARIA – 8B – DIPLOMĂ Copernic
  • ISTIN MARIA CRISTINA – 8B – DIPLOMĂ Copernic

Secţiunea: Fizică aplicată

  • BARBU BOGDAN – 8B – DIPLOMĂ Einstein
  • VREDNICU EUGEN – 8B – DIPLOMĂ Einstein

FAZA INTERJUDEŢEANĂ 28-29 MAI 2016

Secţiunea: Tehnici de laborator

  • ION SEBASTIAN IONUŢ – 7B – DIPLOMĂ  Edison

Chimie

 Concursul de Chimie “Raluca Ripan”

Etapa locală

  • MARDARU GABRIEL DARIUS – 7B – Premiul I 

Etapa județeană

  • MARDARU GABRIEL DARIUS – 7B – Premiul II – CALIFICAT FAZA NAŢIONALĂ

Etapa naţională

  • Mardaru Gabriel Darius – 7 B – Menţiune specială

 

Geografie

Concurs Naţional de Geografie TERRA 2016

FAZA JUDEŢEANĂ

  • BUSUIOC THEODOR-COSTIN – 7A – PREMIUL I – CALIFICAT FAZA NAŢIONALĂ
  • NEDELCU RALUCA-ŞTEFANIA – 6 B – PREMIUL II
  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 5A – PREMIUL III
  • BAICU MARIA-SIMONA – 6B – MENŢIUNE
  • BUCUR SERGIU – 5A – MENŢIUNE

Concurs  Județean de Geografie pentru Gimnaziu “GEO+” Ediția I – 2 aprilie 2016

Sectiunea  – “Geo+” probă scrisă de cultură generală

  • BOLOCAN VLAD – 5B – 9.60 – Premiul II
  • DINU ANA-MARIA – 5B – 9.60 – Premiul II
  • ANGHELESCU IULIA – 5B – 9.40 – Premiul III
  • SĂNDULESCU BERTA – 5B – 9.40 – Premiul III

 

Educaţie fizică

Proiect “Constanţa un judeţ al handabalului”

1.Categoria Junioare IV – septembrie – decembrie 2015 – LOCUL II (de 2 ori)

  • CICÂRÂC LORENA-MARIA – 5A
  • NECULAI ANSTASIA-ELENA -5A
  • VANE DIANA – 5A
  • BLENDEA IOANA-RALUCA – 5B
  • CONSTANTIN DIANA-MARIA – 5B
  • CONSTANTIN ANDREEA-RALUCA – 5B
  • ASAN IASMINA – 6A
  • FELEA ANDREEA – 6A
  • MILITARU MIHAELA-MARIA – 6A
  • PAVEL BIANCA-MARIA – 6A
  • BAICU MARIA-SIMONA- 6B
  • CHELARU MIRUNA-ALEXANDRA – 6B
  • DRAGOMIR GABRIELA-ANDREEA – 6B
  • NEDELCU RALUCA-ŞTEFANIA – 6B
  • LAZĂR IONELA-ŞTEFANIA – 7B
  • PARIS GABRIELA-LORENA – 7B

 

Arte

Concurs  Regional „Datini, obiceiuri şi tradiţii din filonul credinţei populare” – (Paştele şi Crăciunul) – ediția  a V-a – CAER  2015 – Nr. 560

Activitatea 3 : Colindul strămoşesc şi drag (Culegere-interpretare/activitate filmată) – PREMIUL III

  • ANGHELESCU IULIA-ANDREEA – 5B
  • BLENDEA IOANA-RALUCA – 5B
  • SĂNDULESCU BERTA – 5B
  • IVULESCU ALEXIA – 5A
  • CHELARU MIRUNA-ALEXANDRA – 6B
  • DUMINICĂ SIMONA- INGRID – 6B

 

Concurs Regional „DATINI, OBICEIURI ŞI TRADIŢII DIN FILONUL CREDINŢEI POPULARE- PAŞTELE”-CAERI-2016, POZIŢIA 640 – EDIŢIA a VI-a

ÎNCONDEIERE OUĂ- gimnaziu

  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 5A – MARELE PREMIU
  • GHEORGHE GABRIELA-VERONICA – 6B – PREMIUL I
  • SAMARA ANDREEA – 5A – MENŢIUNE
  • IORDACHE DANIELA-IZABELA – 5A – MENŢIUNE
  • CLAE DARIA-ANDREA – 5A – MENŢIUNE
  • ENCIU CĂTĂLINA-MARIA – 5A – MENŢIUNE
  • CHELARU MIRUNA-ALEXANDRA – 6B – MENŢIUNE

Activitatea nr: 3Obiceiuri de Paste şi legende Sau  –Şezătoarea tradiţională  ÎNVIEREA-obiceiuri/legende (activitate demonstrativă- filmată CD/  sau PPS/ PPW- minim 10 slide-uri-maxim 40)

  • Încondeiere de ouă – activitate filmată –  PREMIUL II

 

Concurs Proiect Judetean Tradiții renăscute” 

Secţiuni:
1. Solişti vocali: Denumirea pieselor: FATĂ CU OCHI MĂSLINII, HAI DUNĂREA MEA, FRUNZULIȚĂ POM ROTAT, ȘAPTE VĂI ȘI-O VALE ADÂNCĂ; GRUPUL Colindița premiul I:
  •  ANGHELESCU IULIA – 5B
  • BLENDEA IOANA – 5B
  •  SĂNDULESCU BERTA – 5B
  • IVULESCU ALEXIA – 5A
  • CHELARU MIRUNA – 6B
  • DUMINICĂ INGRID – 6B
  • CÂRJAN BIANCA – 6B
  • SAMARA ANDREEA – 5A
  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 5A
  • IORDACHE DANIELA – 5A
  • VATU ŞTEFANIA – 6A
  • ŞTEFAN MARIO – 6A
  • FELEA ANDREEA – 6A
  • STOIAN GABRIELA – 6A
2. Dansuri: dansuri populare românești-grupul Dobrogeanca: geampara dobrogeană, horă- premiul III
3. Prezentarea unui obicei specific zonei de provenienţă –Tradiții de Paști grupul Îngerașii- încondeierea ouălor-premiul I
  •  SAMARA ANDREEA – 5A
  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 5A
  • IORDACHE DANIELA – 5A
  •  CLAE DARIA – 5A
  • ENCIU MARIA – 5A
  •  SĂNDULESCU BERTA  – 5B
  • TĂBĂCARU JESICA  – 5A
  • TOMA ANAMARIA – 5A
  • CHELARU MIRUNA  -6B
  • GHEORGHE GABRIELA – 6B
  • RĂDULESCU SEBASTIAN – 3A
  • ŢARIN IOANA – 3A
  • BRACACI ALEXE IOANA – 3A
  • LEFTERICĂ ANDREEA – 3A
  • ALBU SILVIU – 4A

Concurs Naţional „Alege! Este dreptul tău” – etapa județeană – ediție a XIV-a  Tema „Comerţul online

  • Vatu Ştefania-Bianca – 6B – Premiul I (Calificare La Etapa Naţională) – Secțiunea: Clasele IV – VI
  • Pavel Bianca-Maria – 6A – Premiul II – Secțiunea: Clasele IV – VI
  • Chivu Maria-Bianca – 7B – Premiul I (Calificare la Etapa Naţională) – Secțiunea: Clasele VII-VIII
  • Aftene Raluca – 8A – Mențiune – Secțiunea: Clasele VII-VIII

 

Concurs de pictură, desen și grafică „Apa este viaţă!” ediția a III-a

  • Cantaragiu Cătălina – 5A – Mențiune
  • Pavel Bianca – 6A – Mențiune

 

Concursul Național de Creație Artistică a Copiilor și elevilor „Marea…marea” POVEȘTI MARINĂREȘTI dedicată Zilei Internaționale a Mării Negre 31 octombrie 2015

  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 5A – Premiul I
  • FOTU CRISTIAN-IONUŢ – 5 A – Premiul II
  • BUCUR SERGIU-MIHAI – 5A – Premiul III

 

An International Children’s Art Competition „Small Montmatre of Bitola 2016” – Children’s Art Studio „St. Cyril and Method” Bitola, Republic of Macedonia

  • IORDACHE DANIELA -IZABELA – 5A – Diploma Winners 

 

Biennial of Children’s and Youth’s Art « The Great Well-Known and Unknown artist » XIV International Art Competition, Rybnik Polonia

  • PAVEL BIANCA-MARIA – 6A – Qualification

 

International Children’s Painting Competiton, Tianjin, China

  • MARDARU GABRIEL-DARIUS – 7B – Award Special

Şah

Concurs „Cupa Unirii la Şah” din cadrul proiectului „Prin şah ne descoperim”, Constanţa, 22 ianuarie 2016:

  • ISAI MARIO – 5 B – PREMIUL II

Concurs Internaţional de Şah Rapid „Unirea Principatelor”, Mangalia, 24 ianuarie 2016:

  • ISAI MARIO – 5 B – LOCUL I

CONCURSULUI NAȚIONAL DE REVISTE ȘCOLARE 2016

  • Etapa județeană  – Premiul I
  • Etapa națională – Titlul de Laureată

Concursul de reviste școlare „Aproape de voi” CAER 2016 poziția 612

  • Premiul I: cea mai bună revistă de gimnaziu,
  • Premiul I: cel mai bun interviu
  • Premiul I: secțiunea III artă plastică/fotografie

Învăţământ primar

Limba română

Proiect P.O.S.D.R.U./190/11/S/156899 “Scrisul face bine”

  • NIŢĂ RADU-ŞTEFAN – 3B – PREMIUL I
  • BRACACI IOANA-ALEXIA – 3A – PREMIUL II
  • DAMIAN DARIA-IOANA – 3B – PREMIUL III

Concurs Judeţean de Limba şi literatura română ,,Comorile condeiului” – Ediţia III

Etapa 1

  • Zăbuliche Andreea – 2A – 98,90p – Premiul I
  • Negrilă Luca Ștefan – 2B – 96,80p – Premiul II
  • Rusu Cristina Alexandra – 2B – 96,80p – Premiul II
  • Cojocaru Rareş Ioan – 2B – 96,50p – Premiul II
  • Pândici Daria Maria – 2B – 94,40p – Premiul II
  • Leoveanu Izabela Ioana – 2A – 93,90p – Premiul III
  • Bontaş Adina Ioana – 2A – 93p – Premiul III
  • Rădulescu Alexandru – 2A – 92,80p – Premiul III
  • Dragnea Andreea – 2B – 91p – Menţiune
  • Oprea Alina Ioana – 2B – 90,50p – Menţiune
  • Popescu Claudia Patricia – 2A – 90,30p – Menţiune
  • Arif Reyhan – 2A – 90p – Menţiune
  • Barabulea Antonio Gabriel – 2A – 90p – Menţiune
  • Dimancea Bianca Maria – 2B – 90p – Menţiune
  • Dinu Teodora – 2A – 90p – Menţiune
  • Drăgan Andrei Florin – 2A – 90p – Menţiune
  • Genali Alper – 2A – 90p – Menţiune
  • Şerban Cleopatra Andreea – 2B – 90p – Menţiune
  • Spiridon Mihai Victor – 2B – 90p – Menţiune
  • Babu Ana Maria – 3B – 98p – Premiul I
  • Chiriac Briana Maria – 3B – 94p – Premiul II
  • Capră Roxana – 3B – 93p – Premiul III
  • Niță Radu Ștefan – 3B – 90p – Menţiune
  • Preda Adela Eugenia – 3A – 90p – Menţiune
  • Țarin Bianca Ioana – 3A – 90p – Menţiune
  • Hărăbor George Alin – 4A – 98p – Premiul I
  • Vasile Delia Maria – 4A – 94,5p – Premiul II
  • Popescu Ana Cornelia – 4A – 94p – Premiul II
  • Apostol Carina Ionelia – 4B – 90,50p – Menţiune
  • Cruț Silviu Gabriel – 4B – 90p – Menţiune
  • Gheorghe Răzvan Cristian – 4B – 90p – Menţiune
  • Manea Sebastian Dumitru – 4C – 90p – Menţiune
  • Moscalu Andrei Vlad – 4A – 90p – Menţiune
  • Roșu Teodora – 4B – 90p – Menţiune
  • Simionov Rareș Costin – 4A – 90p – Menţiune
  • Ştefănescu Andreea – 4B – 90p – Menţiune
  • Szanto Bianca Maria – 4C – 90p – Menţiune

Etapa 2

  • Bontaş Adina Ioana – 2A – 100p – Premiul I
  • Dragnea Andreea – 2B – 95,40p – Premiul II
  • Barabulea Antonio Gabriel – 2A – 93,40p – Premiul III
  • Leoveanu Izabela Ioana – 2A – 93,20p – Premiul III
  • Arif Reyhan – 2A – 92,60p – Premiul III
  • Țarin Bianca Ioana – 3A – 94,90p – Premiul II
  • Chiriac  Briana Maria – 3B – 94p – Premiul II
  • Niţă Radu-Ştefan – 3B – 93p – Premiul III
  • Babu   Ana Maria – 3B – 90,80p – Menţiune
  • Apostol Carina Ionelia – 4B – 96p – Premiul II
  • Roșu Teodora  – 4B – 94,70p – Premiul II
  • Popescu Ana Cornelia – 4A –  94,20p – Premiul II
  • Moscalu Andrei Vlad – 4A – 90p – Menţiune

Concurs  COMPER Limba şi literatura română

Etapa 1

  • BELDAN ANDREI-MATEI – 1A – 100p – Premiul I
  • BURTEA DELIA-TEODORA – 1A – 100p – Premiul I
  • CĂLIN DRAGOȘ – ANDREI  – 1A- 100p – Premiul I
  • CHIVU ISABELA – NICOL – 1A- 100p – Premiul I
  • CIAMETA GABRIELA – 1A- 100p – Premiul I
  • DRĂGUŢ BIANCA – ANDREEA  – 1A- 100p – Premiul I
  • IONIȚĂ ANDREEA – 1A – 100p – Premiul I
  • CLIVEȚI RĂZVAN – 1A – 95p – Premiul I
  • COCU ANDRES – IONUȚ – 1A – 95p – Premiul I
  • CRISTEA LAURENȚIU – NICOLAS – 1A – 95p- Premiul I
  • ION ȘTEFANIA – 1A – 95p – Premiul I
  • IORDAN MIHNEA – FLORIN – 1A – 95p – Premiul I
  • ȘERBAN ANDREI – NICOLAS  – 1A – 95p – Premiul I
  • ȘOIMU DIANA – ANDREEA – 1A – 95p – Premiul I
  • ALDEA CLAUDIUA-MARIAN – 1A – 85p – Premiul II
  • ARNĂUTU  ROBERT – IANIS – 1A – 85p – Premiul II
  • CURT LUCA – ADRIAN – 1A – 85p – Premiul II
  • ISMAIL  MEAMET – GAMZE – 1A – 85p – Premiul II
  • BUZARNA GEORGE – LIVIU – 1A- 80p – Premiul III
  • GEORGESCU  NICOLETA – ANEMONA – 1A – 80p – Premiul III
  • CÎINOIU MIHAI – 1A – 70p – Menţiune
  • IORDACHE ȘTEFAN – GABRIEL -1A – 70p – Menţiune
  • PAHONCEA ANDREI – ALEXANDRU – 1A – 70p – Menţiune
  • PUȚANU GEORGE BOGDAN – 1A – 70p – Menţiune
  • BANCILA ANDRA-MARIA – 3A –  100p –Premiul I
  • BRACACI IOANA-ALEXIA – 3A – 100p –Premiul I
  • CALIN DAVID-CRISTIAN– 3A – 100p –Premiul I
  • HARATAU ALEXANDRU– 3A – 100p –Premiul I
  • HRITULEAC CRISTIANA-ALEXANDRA– 3A – 100p –Premiul I
  • LIBOSI DAN-ALEXANDRU– 3A – 100p –Premiul I
  • PIPIRIGEANU STEFAN– 3A -100p –Premiul I
  • RADULESCU SEBASTIAN– 3A –  100p –Premiul I
  • SAPARIUC TIBERIU-IONUT– 3A – 100p –Premiul I
  • TARIN BIANCA-IOANA– 3A – 100p –Premiul I
  • VASILE ANDREEA-CRISTINA– 3A – 100p –Premiul I
  • PREOTEASA DIANA-ELENA– 3B – 95p – Premiul I
  • CHIRIAC BRIANA-MARIA– 3B – 90 p– Premiul II
  • DAMIAN DARIA-IOANA– 3B – 90p– Premiul II
  • NITA RADU-STEFAN– 3B – 90p – Premiul II
  • SILAGHI ANA-MARIA– 3B – 90p – Premiul II
  • PREDA ADELA-EUGENIA– 3A –  90p –Premiul II
  • PREOTEASA BIANCA-FLORINA– 3B –  85p – Premiul II
  • ROSCA ALEX-CRISTIAN– 3B – 85p – Premiul II
  • ZABAVA CALIN-EMANUEL– 3B – 85p – Premiul II
  • CAPRA ROXANA– 3B – 80p – Premiul III
  • POPESCU DAVID-IONUT– 3B – 80p – Premiul III
  • MILITARU MARIAN-MIHAI– 3B – 75p – Premiul III
  • MACOVEI CRISTINA-IOANA– 3B – 65p – Mentiune
  • APOSTOL CARINA-IONELIA – 4B – 100 – Premiul I
  • CRUT SILVIU-GABRIEL – 4B – 100 – Premiul I
  • SERBAN MARIA-CRISTIANA – 4B  – 100 – Premiul I
  • ȘERBĂNESCU DIANA – 4C –  100 – Premiul I
  • SZANTO BIANCA MARIA – 4C – 100p – Premiul I
  • BLINDU ALEXANDRU – 4B – 95 – Premiul I
  • DONE MARIA – 4B – 95 – Premiul I
  • MOSU ALEXANDRU – 4B – 95 – Premiul I
  • ROSU TEODORA – 4B – 95 – Premiul I
  • BOREA OCTAVIAN – 4C – 90 – Premiul II
  • JALIA ROBERT-ALEXANDRU – 4B – 90 – Premiul II
  • MATEI IOANA GRACE – 4B – 90 – Premiul II
  • SOARE BOGDAN – 4B – 90 – Premiul II
  • STEFANESCU ANDREEA – 4B – 90 – Premiul II
  • MANEA SEBASTIAN – 4C – 85 – Premiul II
  • TRANDAFIR ROBERTA – 4C –  85 – Premiul II
  • DUMITRACHE MIHAI DENIS – 4C – 80 – Premiul III
  • GRASU IOANA – 4C – 80 – Premiul III
  • GHEORGHE RAZVAN – 4B – 75 – Premiul III
  • GRIGORAȘ ROBERT – 4C – 75 – Premiul III
  • DRAGHIA EDUARD – 4B – 70 – Mențiune
  • VRABIE IONUȚ  – 4C – 70 – Mențiune

Etapa 2

  • ANTONOAIE  ȘTEFĂNEL- MARIO – PR. B – 100p – Premiul I
  • ASANAGEANU   CRINA- TEODORA – PR. B – 100p – Premiul I
  • BANU MIHAI – PR. A – 100p – Premiul
  • CROITORU DIANA- CRISTIANA – PR. B – 100p – Premiul I
  • DARDAC EVELINA ELENA – PR. A – 100p – Premiul I
  • GHIŢOIU MATEI – PR. A – 100p – Premiul I
  • IONIȚĂ  MIRELA- PETRUȚA – PR. B – 100p – Premiul I
  • MITRESCU VLAD- DANIEL – PR. B – 100p – Premiul I
  • OLTEANU  MARIA- ADELINA – PR. B – 100p – Premiul I
  • SAPARIUC  MARIA – PR. B – 100p – Premiul I
  • ȘERBAN LUCA MIHAI – PR. A – 100p –  Premiul I
  • ALEXANDRACHE ERIK ANDREI  – PR. A – 90p – Premiul II
  • BOTOȘAN   PAUL- ANDREI – PR. B – 90p – Premiul II
  • CÎȘLEANU  DARIA- MIHAELA  – PR. B – 90p – Premiul II
  • DOROBANȚU ANDRA – PR. A – 90p – Premiul II
  • FRUNZUC MATTIA  – PR. A – 90p – Premiul II
  • FUSTER-CROITORU MIGUEL ANGEL – PR. A – 90p – Premiul II
  • GUȚĂ DANIEL- BOGDAN  – PR. B – 90p – Premiul II
  • MANEA ROBERT VALENTIN – PR. A – 90p – Premiul II
  • MIHAI CARLOS-NICOLAS  – PR. A – 90p – Premiul II
  • PARPALĂ RAREŞ ŞTEFAN – PR. A – 90p – Premiul II
  • PETRE SABRINA IONELA – PR. A – 90p – Premiul II
  • STANCIU  LUCA- EDUARD  – PR. B – 90p – Premiul II
  • GRĂMĂTICU ANDREEA MIHAELA – PR. A – 80p –  Premiul III
  • ZAHARIA  ANDREI- MĂDĂLIN – PR. B – 80p –  Premiul III
  • NEDELCU SARA MARIA – PR. A – 80p – Premiul III
  • BÂRLĂ ANDREI FLORIAN  – PR. A – 70p – Menţiune
  • CUȘ MARIO- CRISTIAN – PR. B – 70p – Menţiune
  • ENYEDI   IOANA- ALEXIA – PR. B – 70p – Menţiune
  • IVANOV  RĂZVAN – PR. B – 70p – Menţiune
  • POPA  MARIA- CRISTINA – PR. B – 70p – Menţiune
  • RONCEA  RAREȘ- MIHAI – PR. B – 70p – Menţiune
  • VASILE MIHAI ALEXANDRU – PR. A – 70p – Menţiune
  • BELDAN ANDREI-MATEI – 1A – 100p – Premiul I
  • BURTEA DELIA-TEODORA – 1A – 100p – Premiul I
  • CHIVU ISABELA – NICOL – 1A- 100p – Premiul I
  • ONIȚĂ ANDREEA – 1A – 100p – Premiul I
  • COCU ANDRES – IONUȚ – 1A – 95p – Premiul I
  • DRĂGUŢ BIANCA – ANDREEA  – 1A- 95p – Premiul I
  • IORDAN MIHNEA – FLORIN – 1A – 95p – Premiul I
  • ȘOIMU DIANA – ANDREEA – 1A – 95p – Premiul I
  • CIAMETA GABRIELA – 1A- 90p- Premiul II
  • CRISTEA LAURENȚIU – NICOLAS – 1A – 80p – Premiul III
  • ION ȘTEFANIA – 1A – 80p – Premiul III
  • ȘERBAN ANDREI – NICOLAS  – 1A – 80p – Premiul III
  • BUZARNA GEORGE – LIVIU – 1A- 70p – Menţiune
  • CLIVEȚI RĂZVAN – 1A – 70p – Menţiune
  • PUȚANU GEORGE BOGDAN – 1A – 70p – Menţiune
  • BANCILA ANDRA-MARIA – 3A – 100p – Premiul I
  • BRACACI IOANA-ALEXIA – 3A –  100p – Premiul I
  • CALIN DAVID-CRISTIAN– 3A –  100p – Premiul I
  • HARATAU ALEXANDRU– 3A – 100p – Premiul I
  • HRITULEAC CRISTIANA-ALEXANDRA – 3A – 100p –Premiul I
  • LIBOSI DAN-ALEXANDRU– 3A –  100p – Premiul I
  • RADULESCU SEBASTIAN– 3A –  100p – Premiul I
  • SAPARIUC TIBERIU-IONUT– 3A – 100p – Premiul I
  • TARIN BIANCA-IOANA– 3A –      100p – Premiul I
  • VASILE ANDREEA-CRISTINA– 3A – 100p – Premiul I
  • ROSCA ALEX-CRISTIAN– 3B – 100p – Premiul I
  • BABU ANA MARIA – 3B – 100p – Premiul I
  • PIPIRIGEANU STEFAN– 3A – 95p – Premiul I
  • DAMIAN DARIA-IOANA– 3B – 90p – Premiul II
  • SILAGHI ANA-MARIA– 3B – 90p – Premiul II
  • PREOTEASA BIANCA-FLORINA– 3B – 90p – Premiul II
  • PREOTEASA DIANA-ELENA– 3B – 85p– Premiul II
  • CHIRIAC BRIANA-MARIA– 3B – 85p – Premiul II
  • NITA RADU-STEFAN– 3B – 85p – Premiul II
  • MACOVEI CRISTINA-IOANA– 3B – 80p – Premiul III
  • ZABAVA CALIN-EMANUEL– 3B – 75p – Premiul III
  • CAPRA ROXANA– 3B – 75p – Premiul III
  • BOREA OCTAVIAN – 4C – 100p – Premiul I
  • SZANTO BIANCA MARIA – 4C – 100p – Premiul I
  • ȘERBĂNESCU DIANA – 4C –  100p – Premiul I
  • GRIGORAȘ ROBERT – 4C – 90p – Premiul II
  • MANEA SEBASTIAN – 4C – 90p – Premiul II
  • TRANDAFIR ROBERTA – 4C – 90p – Premiul II
  • DUMITRACHE MIHAI DENIS – 4C – 85p – Premiul II
  • GRASU IOANA – 4C – 75p – Premiul III
  • VRABIE IONUȚ  – 4C – 70p – Mențiune

Etapa finală

  • BELDAN MATEI-ANDREI – 1A – 100p – Premiul I
  • LEOVEANU IZABELA-IOANA – 2A – 100p – Premiul I
  • BURTEA DELIA-TEODORA – 1A – 95p – Premiul I
  • HRITULEAC CRISTIANA-ALEXANDRA – 3A- 95p – Premiul I
  • SAPARIUC TIBERIU-IONUŢ – 3A- 95p – Premiul I
  • ŢARIN BIANCA-IOANA – 3A- 95p – Premiul I
  • BRACACI IOANA-ALEXIA – 3A- 90p – Premiul II
  • HĂRĂTAU ALEXANDRU – 3A- 90p – Premiul II
  • BĂNCILĂ ANDRA-MARIA – 3A- 85p – Premiul II
  • CĂLIN DAVID-CRISTIAN – 3A- 85p – Premiul II
  • IONIŢĂ ANDREEA – 1A – 85p – Premiul II
  • VASILE ANDREEA-CRISTINA – 3A- 85p – Premiul II
  • LIBOŞI DAN-ALEXANDRU -3A – 80p – Premiul III

 

Limba engleză

Concurs Naţional de Discurs Public în Limba Engleză (CNDPE):

  • FAZA LOCALĂ: DONE MARIA – 4 B – LOCUL II
  • FAZA JUDEŢEANĂ: DONE MARIA – 4 B – LOCUL I

Matematică

Concursul Judeţean de Matematică ,,Euxin Math” – Ediția III

Etapa I

  • LEOVEANU IZABELA IOANA – 2A – 94p – Premiul II
  • BONTAŞ ADINA IOANA – 2A – 91p – Menţiune
  • BARABULEA ROBERTO ANDREI – 2A – 90p –Menţiune
  • BUZOIANU ALEXANDRU – 2A – 90p –Menţiune
  • COJOCARU RAREŞ IOAN – 2B – 90p –Menţiune
  • DIMANCEA BIANCA MARIA – 2B – 90p –Menţiune
  • DRĂGAN ANDREI FLORIN – 2A – 90p –Menţiune
  • NEGRILĂ LUCA ȘTEFAN – 2B – 90p –Menţiune
  • POPESCU CLAUDIA PATRICIA – 2A – 90p –Menţiune
  • RĂDULESCU ALEXANDRU – 2A – 90p – Menţiune
  • BABU ANA MARIA – 3B – 100p – Premiu I
  • CHIRIAC BRIANA MARIA – 3B – 100p – Premiu I
  • ROȘCA ALEXANDRU CRISTIAN – 3B – 100p – Premiu I
  • IONIȚĂ ROBERT GABRIEL – 3B – 97.50p – Premiul I
  • CAPRĂ ROXANA – 3B – 92.50p – Premiul III
  • RĂDULESCU SEBASTIAN – 3A – 90p – Menţiune
  • ȚARIN BIANCA IOANA – 3A – 90p – Menţiune
  • APOSTOL CARINA IONELIA – 4B – 100p – Premiu I
  • CRUŢ SILVIU GABRIEL – 4B – 100p –Premiu I
  • HĂRĂBOR GEORGE ALIN – 4A – 100 – Premiu I
  • POPESCU ANA CORNELIA – 4A – 100p – Premiul I
  • VASILE DELIA MARIA – 4A – 100p – Premiul I
  • BOREA OCTAVIAN GABRIEL – 4C – 90p – Menţiune
  • MOSCALU ANDREI VLAD – 4A – 90p – Menţiune

Etapa II

  • COJOCARU RAREŞ IOAN – 2B – 95p – Premiul II
  • POPESCU CLAUDIA PATRICIA – 2A – 94p – Premiul II
  • BONTAŞ ADINA IOANA – 2A – 92.5p – Premiul III
  • RĂDULESCU ALEXANDRU – 2A – 92.5p –  Premiul III
  • LEOVEANU IZABELA IOANA – 2A – 91.5p – Menţiune
  • BABU  ANA MARIA – 3B – 100p – Premiul I
  • CHIRIAC  BRIANA MARIA – 3B – 100p – Premiul I
  • ROȘCA ALEXANDRU CRISTIAN – 3B – 100p – Premiul I
  • ȚARIN BIANCA IOANA – 3A – 95p – Premiul II
  • IONIȚĂ ROBERT GABRIEL – 3B – 90p – Menţiune
  • POPESCU ANA CORNELIA – 4A – 100p – Premiul I
  • VASILE DELIA MARIA – 4A – 100p – Premiul I
  • APOSTOL  CARINA  IONELIA – 4B – 93p – Premiul III
  • CRUŢ  SILVIU GABRIEL – 4B – 92.5p – Premiul III

 

Concurs Naţional de matematică “Gazeta Matematica Junior”

Etapa 2

  • Dorobanţu Andra – Pr. A – 100 puncte – Premiul de excelenţă
  • Frunzuc Mattia  – Pr. A – 100 puncte – Premiul de excelenţă
  • Ghiţoiu Matei  – Pr. A – 100 puncte – Premiul de excelenţă
  • Ilica Eduard Gabriel   – Pr. A – 100 puncte – Premiul de excelenţă
  • Manea Robert Valentin – Pr. A – 100 puncte – Premiul de excelenţă
  • Vasile Mihăi Alexandru – Pr. A – 100 puncte – Premiul de excelenţă
  • Mihai Carlos Nicolas – Pr. A – 98 puncte – Premiul I
  • Parpală Rareş Ştefan  – Pr. A – 98 puncte – Premiul I
  • Şerban Luca Mihai  – Pr. A – 98 puncte – Premiul I
  • Nedelcu Sara Mria  – Pr. A – 92 puncte – Premiul III
  • Banu Mihai  – Pr. A – 90 puncte – Menţiune
  • Fuster-Croitoru Miguel Angel  – Pr. A – 90 puncte – Menţiune
  • Bontaș Adina – 2A – 100 puncte – Premiul de excelență
  • Genali Alper – 2A – 95 puncte – Premiul II
  • Dinu Teodora – 2A – 90 puncte – Mențiune
  • Leoveanu Izabela  – 2A – 90 puncte– Mențiune
  • Niţă Radu Ştefan – 3B – 93p – Premiul III
  • Popescu David Ionut –3B – 90p – Menţiune

 

Concurs COMPER Matematică

Etapa 1

  • BELDAN ANDREI-MATEI – 1A – 100p – Premiul I
  • BURTEA DELIA-TEODORA – 1A – 100p – Premiul I
  • ȘERBAN ANDREI – NICOLAS  – 1A – 95p – Premiul I
  • BUZARNA GEORGE – LIVIU – 1A- 90p – Premiul II
  • CĂLIN DRAGOȘ – ANDREI  – 1A- 90p – Premiul II
  • CHIVU ISABELA – NICOL – 1A- 90p – Premiul II
  • CIAMETA GABRIELA – 1A- 90p- Premiul II
  • DRĂGUŢ BIANCA – ANDREEA  – 1A- 90p – Premiul II
  • CLIVEȚI RĂZVAN – 1A – 85p – Premiul II
  • CRISTEA LAURENȚIU – NICOLAS – 1A – 85p – Premiul II
  • GEORGESCU  NICOLETA – ANEMONA – 1A – 85p – Premiul II
  • IORDAN MIHNEA – FLORIN – 1A – 85p – Premiul II
  • PUȚANU GEORGE BOGDAN – 1A – 85p – Premiul II
  • ACSENTE FLORIN – VALENTIN  – 1A – 80p – Premiul III
  • COCU ANDRES – IONUȚ – 1A – 80p – Premiul III
  • CURT LUCA – ADRIAN – 1A – 80p – Premiul III
  • ION ȘTEFANIA – 1A – 80p – Premiul III
  • IONIȚĂ ANDREEA – 1A – 80p – Premiul III
  • ISMAIL  MEAMET – GAMZE – 1A – 80p – Premiul III
  • PAHONCEA ANDREI – ALEXANDRU – 1A – 80p – Premiul III
  • ȘOIMU DIANA – ANDREEA – 1A – 80p – Premiul III
  • ARNĂUTU  ROBERT – IANIS – 1A – 75p – Premiul III
  • IORDACHE ȘTEFAN – GABRIEL -1A – 70p – Menţiune
  • BRACACI IOANA-ALEXIA – 3A – 100p – Premiul I
  • POPESCU DAVID-IONUT – 3B – 100p – Premiul I
  • PIPIRIGEANU STEFAN – 3A – 100p – Premiul I
  • TARIN BIANCA-IOANA – 3A – 100p – Premiul I
  • CHIRIAC BRIANA-MARIA – 3B – 100p – Premiul I
  • CALIN DAVID-CRISTIAN – 3A – 100p – Premiul I
  • LIBOSI DAN-ALEXANDRU – 3A – 100p – Premiul I
  • RADULESCU SEBASTIAN – 3A – 95p – Premiul I
  • SAPARIUC TIBERIU-IONUT – 3A – 95p – Premiul I
  • HARATAU ALEXANDRU – 3A –  95p – Premiul I
  • HRITULEAC CRISTIANA-ALEXANDRA – 3A – 95p – Premiul I
  • ZABAVA CALIN-EMANUEL – 3B – 90p – Premiul II
  • IONITA ROBERT-GABRIEL – 3B – 90p – Premiul II
  • ONICA MIHAELA BIANCA – 3A –  90p – Premiul II
  • BABU ANA MARIA – 3B – 85p – Premiul II
  • NITA RADU-STEFAN – 3B – 85p – Premiul II
  • BANCILA ANDRA-MARIA – 3A – 85p – Premiul II
  • PREDA ADELA-EUGENIA – 3A – 85p – Premiul II
  • TRANDAFIR MARIA-CRISTINA – 3B –   80p – Premiul III
  • PREOTEASA BIANCA-FLORINA – 3B – 75p – Premiul III
  • ROSCA ALEX-CRISTIAN – 3B – 75p – Premiul III
  • CAPRA ROXANA – 3B – 75p  – Premiul III
  • SILAGHI ANA-MARIA – 3B – 70p – Mentiune
  • CRISTEA GABRIEL-ADRIAN – 3B – 65p – Mentiune
  • MACOVEI CRISTINA-IOANA – 3B – 65p – Mentiune
  • PREOTEASA DIANA-ELENA – 3B – 65p – Mentiune
  • TESILA DAN – 3B – 65p – Mentiune
  • APOSTOL CARINA-IONELIA – 4B – 100p – Premiul I
  • BOREA OCTAVIAN – 4C – 100p – Premiul I
  • CRUT SILVIU-GABRIEL – 4B – 100p – Premiul I
  • GRIGORAȘ ROBERT – 4C – 90p – Premiul II
  • JALIA ROBERT-ALEXANDRU – 4B – 85 – Premiul II
  • MANEA SEBASTIAN – 4C –  85p – Premiul II
  • SZANTO BIANCA MARIA – 4C – 85p – Premiul II
  • ȘERBĂNESCU DIANA – 4C –  85p – Premiul II
  • DUMITRACHE MIHAI DENIS   – 4C – 80p – Premiul III
  • ROSU TEODORA – 4B – 80 – Premiul III
  • SOARE BOGDAN – 4B – 80 – Premiul III
  • TRANDAFIR ROBERTA – 4C – 80p – Premiul III
  • BLINDU ALEXANDRU – 4B – 70 – Mentiune
  • DONE MARIA – 4B – 70 – Mentiune
  • DRAGHIA EDUARD – 4B – 70 – Mentiune
  • GRASU IOANA – 4C – 70p – Mentiune
  • GHEORGHE RAZVAN – 4B – 70 – Mentiune
  • MOSU ALEXANDRU – 4B – 70 – Mentiune
  • SERBAN MARIA-CRISTIANA – 4B – 70 – Mentiune
  • STEFANESCU ANDREEA – 4B – 70 – Mentiune
  • VRABIE IONUȚ – 4C – 70p – Mentiune

Etapa 2

  • ALEXANDRACHE ERIK ANDREI – PR. A – 100p – Premiul I
  • ANTONOAIE  ȘTEFĂNEL- MARIO – PR. B – 100p – Premiul I
  • ASANAGEANU   CRINA- TEODORA – PR. B – 100p – Premiul I
  • BOTOȘAN   PAUL- ANDREI – PR. B – 100p – Premiul I
  • FRUNZUC MATTIA  – PR. A – 100p – Premiul I
  • FUSTER-CROITORU MIGUEL ANGEL – PR. A – 100p  – Premiul I
  • GHIŢOIU MATEI – PR. A – 100p – Premiul I
  • GUȚĂ  DANIEL- BOGDAN – PR. B – 100p – Premiul I
  • IONIȚĂ  MIRELA- PETRUȚA – PR. B – 100p – Premiul I
  • MANEA ROBERT VALENTIN  – PR. A – 100p – Premiul I
  • MITRESCU VLAD- DANIEL – PR. B – 100p – Premiul I
  • SAPARIUC  MARIA – PR. B – 100p – Premiul I
  • ȘERBAN LUCA MIHAI  – PR. A – 100p – Premiul I
  • DOROBANȚU ANDRA  – PR. A – 100p – Premiul I
  • PETRE SABRINA IONELA – PR. A – 100p – Premiul I
  • CUȘ  MARIO- CRISTIAN  – PR. B – 94p – Premiul I
  • IVANOV  RĂZVAN – PR. B – 94p – Premiul I
  • BÂRLĂ ANDREI FLORIAN  – PR. A – 90p – Premiul II
  • DARDAC EVELINA ELENA  – PR. A – 90p – Premiul II
  • ILICA EDUARD GABRIEL  – PR. A – 90p  – Premiul II
  • MIHAI CARLOS-NICOLAS  – PR. A – 90p – Premiul II
  • ZAHARIA  ANDREI- MĂDĂLIN – PR. B – 90p – Premiul II
  • OLTEANU   MARIA- ADELINA – PR. B – 89p – Premiul II
  • CÎȘLEANU DARIA- MIHAELA – PR. B – 84p – Premiul II
  • BANU MIHAI  – PR. A -80p – Premiul III
  • GÎNDU IOANA CRISTINA FILOFTEIA  – PR. A – 80p – Premiul III
  • PARPALĂ RAREŞ ŞTEFAN – PR. A – 80p – Premiul III
  • GRĂMĂTICU ANDREEA MIHAELA  – PR. A – 80p – Premiul III
  • NEDELCU SARA MARIA – PR. A – 80p – Premiul III
  • POPA  MARIA- CRISTINA – PR. B – 79p – Premiul III
  • CROITORU  DIANA- CRISTIANA  – PR. B – 74p – Premiul III
  • STANCIU  LUCA- EDUARD  – PR. B – 74p – Premiul III
  • LUPU  ALEXANDRU- CRISTIAN  – PR. B – 70p – Mentiune
  • BEȘEA  CRISTINA – PR. B – 69p – Mentiune
  • MORARIU- CIAMITA  LUIZA – PR. B – 66p – Mentiune
  • NITA RADU-STEFAN – 3B – 100p – Premiul I
  • ROSCA ALEX-CRISTIAN – 3B – 100p – Premiul I
  • TARIN BIANCA-IOANA – 3A – 100p – Premiul I
  • VASILE ANDREEA-CRISTINA – 3A – 100p – Premiul I
  • RADULESCU SEBASTIAN – 3A – 100p  – Premiul I
  • IONITA ROBERT-GABRIEL – 3B – 95p – Premiul I
  • BRACACI IOANA-ALEXIA – 3A –  95p – Premiul I
  • CALIN DAVID-CRISTIAN – 3A – 95p – Premiul I
  • SAPARIUC TIBERIU-IONUT – 3A – 90p – Premiul II
  • HARATAU ALEXANDRU – 3A – 90p – Premiul II
  • POPESCU DAVID-IONUT – 3B – 90p – Premiul II
  • CHIRIAC BRIANA-MARIA – 3B –  90p – Premiul II
  • LIBOSI DAN-ALEXANDRU – 3A –  90p – Premiul II
  • CAPRA ROXANA – 3B – 85p – Premiul II
  • ZABAVA CALIN-EMANUEL – 3B – 85p  – Premiul II
  • HRITULEAC CRISTIANA-ALEXANDRA – 3A – 75p – Premiul III
  • BANCILA ANDRA-MARIA – 3A – 75p – Premiul III
  • CRISTEA GABRIEL-ADRIAN – 3B – 70p – Mentiune
  • PIPIRIGEANU STEFAN – 3A – 70p – Mentiune
  • MACOVEI CRISTINA-IOANA – 3B – 70p – Mentiune
  • DAMIAN DARIA-IOANA – 3B –   70p – Mentiune
  • TESILA DAN – 3B – 65p – Mentiune
  • BOREA OCTAVIAN – 4C – 100p  – Premiul I
  • SZANTO BIANCA MARIA – 4C – 100p – Premiul I
  • ȘERBĂNESCU DIANA – 4C –  100p – Premiul I
  • GRIGORAȘ ROBERT – 4C – 90p – Premiul II
  • MANEA SEBASTIAN – 4C –  90p – Premiul II
  • DUMITRACHE MIHAI DENIS   – 4C – 80p  – Premiul III
  • RANDAFIR ROBERTA – 4C – 80p – Premiul III
  • GRASU IOANA – 4C – 75p – Premiul III
  • VRABIE IONUȚ – 4C – 70p – Mentiune

Etapa finală

  • BONTAŞ ADINA IOANA – 2A – 100p – Premiul I
  • LEOVEANU IZABELA IOANA – 2A – 100p – Premiul I
  • BELDAN MATEI-ANDREI – 1A – 95p – Premiul I
  • VICOLOV MARIA CRISTIANA  – 2A – 85p – Premiul II
  • BURTEA DELIA – TEODORA – 1A – 80p – Premiul III
  • SERBANESCU DIANA-GEORGIANA – 4C – 65p – Menţiune
  • ŢARIN BIANCA-IOANA – 3A – 65p – Menţiune

Cultură generală 

 Concursul  Judeţean de  Cultură Generală “AMICII ISTEȚI” – Ediţia a II-a, 2016

Etapa 1

  • BELDAN  MATEI ANDREI   – I A –  93,00 – Premiul III
  • BUCUR  ANA MARIA  – I B – 88,50 – Menţiune
  • BUSUIOC  GABRIELA NATALIA  – I B  -88,50 – Menţiune
  • BAL  IOANA TEODORA  –  I B  –  87,00 – Menţiune
  • COCU  ANDRES IONUŢ   –  I A –  86,50 – Menţiune
  • SPÂNOCHE  ANTONIO VALENTIN  –  I B  – 85,00 – Menţiune
  • STOIAN  MIRCEA RĂZVAN – I B – 85,00 – Menţiune

Etapa 2

  • Bal Ioana- Teodora – 1B – 95,5 – Premiul II
  • Beldan  Matei- Andrei  – 1A – 95,5 – Premiul II
  • Cocu  Andres- Ionuț  –  1A –  93,5 – Premiul III
  • Stoian  Mircea- Răzvan  – 1B – 90 – Menţiune
  • Spânoche Antonio-Valentin  –   1B – 87,5 – Menţiune

Arte

Concurs Naţional „Alege! Este dreptul tău” – etapa județeană – ediție a XIV-a  Tema „Comerţul online

  • Popescu Claudia-Patricia – 2A – Premiul II – Secțiunea: Clasele II – III
  • Rădulescu Alexandru – 2A – Premiul III – Secțiunea: Clasele II – III

Concurs Național de Arte Grafice, Pictură, Modelaj și Fotografie “Marea … marea – Poveşti marinăreşti” – Secţiunea Pictură

  • BONTAŞ ADINA IOANA – 2A – Premiul I
  • COCU ANDRES-IONUŢ – 1A – Premiul I
  • IORDAN MIHNEA – FLORIN – 1A – Premiul II
  • VICOLOV MARIA-CRISTIANA – 2A – Premiul II
  • CHIVU ISABELA – NICOL – 1A – Premiul III
  • CRUŢESCU ANDREI – 2A – Premiul III
  • BURTEA DELIA-TEODORA – 1A – Menţiune
  • DRĂGUȚ BIANCA – ANDREEA – 1A – Menţiune
  • GENALI ALPER – 2A – Menţiune
  • POPESCU CLAUDIA-PATRICIA – 2A – Menţiune

 

Concursul Național de Ecologie și Protecție a Mediului „NATURA, MONUMENT VIU”

  • Leoveanu Izabela Ioana – 2A – premiul III

 

Festivalul județean de folclor ,,Mlădițe dobrogene”

  1. SECȚIUNEA:     Interpretare instrumenta -soliști
  • Drăghia Eduard Ionuț  – 4B – Premiul I

 

Concurs Regional „DATINI, OBICEIURI ŞI TRADIŢII DIN FILONUL CREDINŢEI POPULARE- PAŞTELE”-CAERI-2016, POZIŢIA 640 – EDIŢIA a VI-a

ÎNCONDEIERE OUĂ- ciclul primar

  • ŢARIN BIANCA-IOANA – 3A – PREMIUL II
  • CAPRĂ ROXANA – 3B – PREMIUL III
  • LEFTERICĂ ANTONIA-GEORGIANA – 3A – MENŢIUNE
  • POPESCU ANA-CORNELIA – 4A – MENŢIUNE
  • BRACACI IOANA-ALEXIA – 3A – MENŢIUNE
  • HĂRĂBOR MARIA-TEODORA – 2A – MENŢIUNE
  • ALBU SILVIU IONUŢ – 4A – MENŢIUNE
  • PREDA ADELA-EUGENIA – 3A – MENŢIUNE
  • RĂDULESCU SEBASTIAN – 3A – MENŢIUNE

 

Educaţie fizică

Proiect “Constanţa un judeţ al handabalului”

2. Categoria Minihandbal – septembrie – decembrie 2015 – LOCUL IV

  • HRIŢULEAC CRISTIANA-ALEXANDRA – 3A
  • ONICĂ BIANCA-MIHAELA – 3A
  • PREDA ADELA-EUGENIA – 3A
  • SCORŢIA BIANCA – 3A
  • CAPRĂ ROXANA – 3B
  • PREOTEASA BIANCA-FLORENTINA – 3B
  • PREOTEASA DIANA-ELENA – 3B
  • SILAGHI ANA MARIA – 3B
  • TRANDAFIR MARIA-CRISTINA – 3B
  • DIACONU EVELINIA-GEORGIANA- 4A
  • HANDURI CRISTINA – 4A
  • MIHAI ADRIANA-MARIA – 4A
  • POPESCU ANA-CORNELIA – 4A
  • GRASU IOANA-ALEXANDRA – 4C
  • SZANTO BIANCA-MARIA – 4C
  • TRANDAFIR ROBERTA – 4C

Competiţia de Minihandbal fete – Medgidia 12-13.12.2015 – LOCUL I

  • CAPRĂ ROXANA – 3B
  • PREOTEASA BIANCA-FLORENTINA – 3B
  • PREOTEASA DIANA-ELENA – 3B
  • SILAGHI ANA MARIA – 3B
  • DIACONU EVELINIA-GEORGIANA- 4A
  • MIHAI ADRIANA-MARIA – 4A
  • POPESCU ANA-CORNELIA – 4A
  • VASILE DELIA-MARIA – 4A
  • GRASU IOANA-ALEXANDRA – 4C
  • SZANTO BIANCA-MARIA – 4C

Competiţia de Minihandbal băieţi – Medgidia 12-13.12.2015 – LOCUL I

  • CHIRCĂ RAREŞ-OVIDIU – 3B
  • DUMITRU MARIO-SEBASTIAN – 3B
  • MILITARU MARIAN-MIHAI – 3B
  • POPESCU DAVID-IONUŢ – 3B
  • VANE ENNIO FLORIN – 3B
  • HĂRĂBOR GEORGE-ALIN – 4A
  • MOSCALU ANDREI-VLAD – 4A
  • PUŞCAŞU TEODOR-ANDREI – 4A
  • TOROICAN ANDREI-FLORIN – 4A
  • VIŞAN ANDREI-ANTONIU – 4A

Şah

Concurs „Cupa Unirii la Şah” din cadrul proiectului „Prin şah ne descoperim”, Constanţa, 22 ianuarie 2016:

  • BOREA OCTAVIAN-GABRIEL – 4 C – PREMIUL II
  • FOTU CRISTIAN-IONUŢ – 5 A – PREMIUL III

Concurs Internaţional de Şah Rapid „Unirea Principatelor”, Mangalia, 24 ianuarie 2016:

  • ZĂBAVĂ CĂLIN-EMANUEL – 3 B – LOCUL II
  • BOREA OCTAVIAN-GABRIEL – 4 C – LOCUL III