Rezultate 2017-2018

OLIMPIADE

 

OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • NEDELCU  RALUCA-ȘTEFANIA – 8B  – PREMIUL II
  • FELEA ANDREEA – 8A – PREMIUL III

 

OLIMPIADA DE MATEMATICĂ

ETAPA LOCALĂ

  • TRUȘCĂ VLAD – 8B – MENȚIUNE

OLIMPIADA DE FIZICĂ

ETAPA LOCALĂ

  • POPESCU ANA-CORNELIA – 6A – PREMIUL III
  • ROȘU TEODORA – 6B – MENȚIUNE
  • VASILE DELIA-MARIA – 6A – MENȚIUNE
  • BOLOCAN VLAD-CONSTANTIN – 7B – PREMIUL III

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • BOLOCAN VLAD-CONSTANTIN – 7B – PREMIUL ICALIFICAT ETAPA NAȚIONALĂ

 

Olimpiada “Stiinte pentru juniori”

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • BOLOCAN VLAD-CONSTANTIN – 7B – MENȚIUNE  CALIFICAT ETAPA NAȚIONALĂ

 

OLIMPIADA DE BIOLOGIE

ETAPA LOCALĂ

  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 7A – MENȚIUNE
  • BOLOCAN VLAD – 7B – MENȚIUNE
  • BUCUR  SERGIU-MIHAI  – 7A – MENȚIUNE
  • DINU ANA-MARIA – 7B – MENȚIUNE
  • SAMARA  ANDREEA – 7A – MENȚIUNE
  • DUMINICĂ SIMONA-INGRID – 8B  – PREMIUL I
  • BAICU MARIA-SIMONA – 8B  – PREMIUL II
  • NEDELCU  RALUCA-ȘTEFANIA – 8B  – PREMIUL II

ETAPA JUDEȚEANĂ

  • BUCUR  SERGIU-MIHAI  – 7A – MENȚIUNE
  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 7A – MENȚIUNE
  • NEDELCU  RALUCA-ȘTEFANIA – 8B  – PREMIUL II
  • DUMINICĂ SIMONA-INGRID – 8B  – PREMIUL II
  • BAICU MARIA-SIMONA – 8B  – PREMIUL II

 

OLIMPIADA DE EDUCAȚIE FIZICĂ

Gimnaziada – etapa județeană – handbal fete
Locul I – calificare faza regională

  • Capră Roxana, Preoteasa Diana-Elena, Preoteasa Bianca-Florina, Rugină-Urioc Alexia-Ștefania – 5B
  • Blendea Ioana-Raluca – 7B
  • Asan Iasmina, Felea Andreea, Militaru Maria-Mihaela – 8A,
  • Baicu Maria-Simona, Chelaru Miruna-Alexandra, Nedelcu Raluca-Ștefania – 8B

Gimnaziada – etapa județeană – handbal  băieți
Locul IV 

  • Dragu Andrei-Alexandru, Dragu Mihai-Cristian, Dumitru Mario-Sebastian – 5B
  • Alexe Rareş-Gabriel, Bucur Sergiu-Mihai – 7A
  • Băncilă Sebastian-Costin, Burghelea George-Andrei, Frînc Gheorghe-Eduard – 7B
  • Ivan Ciprian-Marian, Rusu Robert-Paul, Ţicu Bogdan-Constantin – 8A

CONCURSURI

LIMBA ROMÂNĂ

CONCURS NAȚIONAL DE CREAȚIE LITERARĂ „TINERE CONDEIE”, 2018
ETAPA JUDEȚEANĂ

  • DUMINICĂ SIMONA-INGRID – 8B  – PREMIUL I – CALIFICATĂ ETAPA NAȚIONALĂ

 

LIMBILE FRANCEZĂ ŞI ENGLEZĂ

Concurs de Bandă Desenată „BD Noel / BD Santa”

  • CANTARAGIU CĂTĂLINA – 7A – PREMIUL II

 

MATEMATICĂ

Concurs de matematică „TOMIS”

  • Bolocan Vlad – 7B – Mențiune –  Calificat etapa județeană
  • Sapariuc Tiberiu – 5A – Calificat etapa județeană
  • Borea Octavian – 6C – Calificat etapa județeană
  • Popescu Ana Cornelia – 6A- Calificat etapa județeană
  • Apostol Carina – 6B – Calificat etapa județeană
  • Trușcă Vlad – 8B – Calificat etapa județeană

 

CHIMIE

CONCURS DE CHIMIE „RALUCA RÎPAN”
FAZA LOCALĂ

  • Bolocan Vlad-Constantin – 7B – Premiul II
  • Gheorghe Elena-Ruxandra – 7A – Mențiune

FAZA JUDEȚEANĂ

  • Bolocan Vlad-Constantin – 7B – Premiul III – rezerva 2 Etapa Națională

 

BIOLOGIE

CONCURSUL NAȚIONAL „EDUCAȚIE PENTRU SĂNĂTATE”
FAZA JUDEȚEANĂ

  • Cantaragiu Cătălina – 7A – Premiul II – calificată Etapa Națională
  • Samara Andreea – 7A – Mențiune  – calificată Etapa Națională
  • Bucur Sergiu-Mihai – 7A – Mențiune  – calificat Etapa Națională

 

GEOGRAFIE

Concursul Naţional de Geografie „TERRA”
Etapa județeană

  • Zăbavă Călin-Emanuel – 5B – Premiul II
  • Țarin Bianca-Ioana – 5A – premiul III

CONCURSUL JUDEȚEAN DE GEOGRAFIE „CONSTANTIN BRĂTESCU”  EDIȚIA a VII-a
SECȚIUNEA  „MICII MARI GEOGRAFI”

  • Zăbavă Călin-Emanuel – 5B – Premiul II
  • Țarin Bianca-Ioana – 5A – premiul III
  • Popescu Ana-Cornelia – 6A – Premiul II
  • Borea Octavian-Gabriel – 6C – Mențiune
  • Buliga Alexandru-Gabriel – 6B – Mențiune

 

RELIGIE

CONCURS INTERNAȚIONAL Sărbătoarea Paștelui în ochii copiilor 2018
Secțiunea ouă încondeiate

  • Iordache Daniela-Izabela – 7 A – Marele premiu
  • Țarin Bianca-Ioana – 5A – Marele premiu

 

Alte domenii

Concurs SNAC „Scrisoare pentru prietenul meu” – Etapa județeană

  • Baicu Maria Simona – 8B – Premiul II – Nivel III
  • Dănilă Alexandra – 4A – Mențiune – Nivel I

CONCURS NAȚIONAL DE REVISTE ȘCOLARE, 2018

  • Țărm de Mare – PREMIUL I – ETAPA JUDEȚEANĂ
  • ETAPA NAȚIONALĂ, 2018 – TITLUL DE LAUREATĂ

Concursul de reviste școlare „Aproape de voi” CAEN 2018 

  • Premiul I, categoria Reviste ale instituţiei şcolare
  • Premiul Special pentru interviu

Concurs de șah „Cupa Unirii 24 Ianuarie”, în cadrul  proiectului „Prin șah ne desoperim” CAER poziția 625 

  • Isai Mario – 7B – Locul I
  • Zăbavă Călin-Emanuel – 5B – Locul al II-lea
  • Borea Octavian-Gabriel – 6C – Locul al II-lea

Campionat Național Individual Cadeti – Lupte Greco Romane – Târgu Mureș 23-25 martie 2018

  • Alexe Alexandru-Andrei – 8A – Locul II – categoria 55 kg

 

ÎNVĂȚĂMÂNT PRIMAR

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

Concurs Județean de Limbă și Literatură Română  „COMORILE CONDEIULUI”
Etapa 1

  • Banu Mihai –  2A – 93p – Premiul III
  • Dardac Evelina-Elena – 2A –  92p – Premiul III
  • Grămăticu Andreea-Mihaela – 2A – 92p – Premiul III
  • Dorobanțu Andra – 2A – 91p – Mențiune
  • Asanageanu Crina- Teodora –  2B –  90,70p – Mențiune
  • Ioniță Mirela Petruța   –  2B –  90,40p – Mențiune
  • Alexandrache Erik-Andrei – 2A – 90p – Mențiune
  • Parpală Rareș- Ștefan  – 2A – 90p – Mențiune
  • Beldan Matei- Andrei – 3A – 100 p – Premiul I
  • Chivu Izabela- Nicol   – 3A – 100 p – Premiul I
  • Cocu Andres – Ionuț  – 3A – 98,70p – Premiul I
  • Cliveti Răzvan – 3A – 98p – Premiul I
  • Iordan Mihnea – Florin – 3A – 96,50 p – Premiul II
  • Burtea Delia – Teodora – 3A – 96 p – Premiul II
  • Călin Dragoș – Andrei – 3A – 94 p – Premiul II
  • Drăguț Bianca – Andreea – 3A – 94 p – Premiul II
  • Vilocov Maria-Cristiana – 4A – 97 – Premiul I
  • Bontaș Adina-Ioana – 4A – 95 – Premiul II
  • Buzoianu Alexandru – 4A – 95p – Premiul II
  • Popescu Claudia-Patricia – 4A – 94,50 – Premiul II
  • Dinu  Teodora – 4A – 94p – Premiul II
  • Negrilă Luca-Ștefan    – 4B – 93,50p – Premiul III
  • Cojocaru Rareș-Ioan   – 4B – 92,50p – Premiul III
  • Leoveanu Izabela-Ioana – 4A – 92,50p – Premiul III
  • Arif  Reyhan  – 4A – 92p – Premiul III
  • Oprea Alina-Ioana –  4B – 92p – Premiul III
  • Dimancea Bianca-Maria – 4B – 91p – Mențiune
  • Tincă Dragoș-Andrei  – 4A – 90,50p – Mențiune
  • Barabulea Antonio-Gabriel – 4A – 90p – Mențiune
  • Barabulea Roberto-Andrei – 4A – 90p – Mențiune

Etapa 2

  • Alexandrache Erik-Andrei – 2A – 98p – Premiul I
  • Ioniță Mirela Petruța   –  2B –  96,80p – Premiul II
  • Asanageanu Crina- Teodora –  2B –  94,70p – Premiul II
  • Dorobanțu Andra – 2A – 94,40p – Premiul II
  • Grămăticu Andreea-Mihaela – 2A – 93,70p – Premiul III
  • Parpală Rareș- Ștefan  – 2A – 93p – Premiul III
  • Dardac Evelina-Elena – 2A –  91,90p – Mențiune
  • Banu Mihai –  2A – 90,90p – Mențiune
  • Beldan Matei- Andrei – 3A – 98 p – Premiul I
  • Burtea Delia – Teodora – 3A – 96 p – Premiul II
  • Chivu Izabela- Nicol   – 3A – 94 p – Premiul II
  • Cocu Andres – Ionuț  – 3A – 92p – Premiul III
  • Călin Dragoș – Andrei – 3A – 90 p – Mențiune
  • Bontaș Adina-Ioana – 4A – 97 – Premiul I
  • Dinu  Teodora – 4A – 97p – Premiul I
  • Vilocov Maria-Cristiana – 4A – 95 – Premiul II
  • Popescu Claudia-Patricia – 4A – 94 – Premiul II
  • Arif  Reyhan  – 4A – 93p – Premiul III
  • Buzoianu Alexandru – 4A – 91p – Mențiune
  • Oprea Alina-Ioana –  4B – 90p – Mențiune

Etapa 3

  • Banu Mihai –  2A – 100p – Premiul I
  • Grămăticu Andreea-Mihaela – 2A – 96,30p – Premiul II
  • Ioniță Mirela Petruța   –  2B –  95,30p – Premiul II
  • Parpală Rareș- Ștefan  – 2A – 94p – Premiul II
  • Alexandrache Erik-Andrei – 2A – 90p – Mențiune
  • Dardac Evelina-Elena – 2A –  91,90p – Mențiune
  • Beldan Matei- Andrei – 3A – 96 p – Premiul II
  • Călin Dragoș – Andrei – 3A – 95,5 p – premiul II
  • Chivu Izabela- Nicol   – 3A – 94,9 p – Premiul II
  • Burtea Delia – Teodora – 3A – 92,8 p – Premiul III
  • Cocu Andres – Ionuț  – 3A – 90,7p – Mențiune
  • Arif  Reyhan  – 4A – 96,7p – Premiul II
  • Bontaș Adina-Ioana – 4A – 94,6 – Premiul II
  • Vilocov Maria-Cristiana – 4A – 90,40 – Mențiune

Concurs COMPER – Limba română
Etapa I

  • Beldan Matei- Andrei – 3A – 100p – Premiul I
  • Burtea Delia- Teodora – 3A – 100p – Premiul I
  • Călin Dragoș – Andrei – 3A – 100p – Premiul I
  • Ioniță Andreea – 3A – 100p – Premiul I
  • Iordan Mihnea- Florin – 3A – 100p – Premiul I
  • Șoimu Diana – 3A – 100p – Premiul I
  • Pahoncea Andrei- Alexandru – 3A – 95p – Premiul I
  • Chivu Isabela – Nicol – 3A – 90p – Premiul II
  • Ciameta Gabriela – 3A – 85p – Premiul II
  • Cliveți Răzvan – 3A – 85p – Premiul II
  • Cocu Andres- Ionuț – 3A – 80p – Premiul III
  •  Drăguț Bianca- Andreea – 3A – 80p – Premiul III
  • Puțanu George – Bogdan – 3A – 80p – Premiul III
  • Șerban Nicolas- Andrei – 3A – 80p – Premiul III
  • Arnăutu Robert – Ianis – 3A – 70p – Mențiune
  • Buzarna George – Liviu – 3A – 65p – Mențiune
  • Cristea Laurențiu- Nicolas – 3A – 65p – Mențiune
  • Dena Dănuț – Gabriel – 3A – 65p – Mențiune

Etapa 2

  • Burtea Delia- Teodora – 3A – 100p – Premiul I – Calificat pentru faza națională
  • Călin Dragoș – Andrei – 3A – 100p – Premiul I – Calificat pentru faza națională
  • Chivu Isabela – Nicol – 3A – 100p – Premiul I
  • Cocu Andres- Ionuț – 3A – 100p – Premiul I
  • Iordan Mihnea- Florin – 3A – 100p – Premiul I – Calificat pentru faza națională
  • Șerban Nicolas- Andrei – 3A – 100p – Premiul I
  • Arnăutu Robert – Ianis – 3A – 95p – Premiul I
  • Șoimu Diana – 3A – 95p – Premiul I
  • Beldan Matei- Andrei – 3A – 90p – Premiul II
  • Ciameta Gabriela – 3A – 90p – Premiul II
  • Dena Dănuț – Gabriel – 3A – 90p – Premiul II
  • Puțanu George – Bogdan – 3A – 90p – Premiul II
  • Cliveți Răzvan – 3A – 85p – Premiul II
  • Cristea Laurențiu- Nicolas – 3A – 85p – Premiul II
  • Curt Luca Andrian – 3A – 85p – Premiul II
  • Drăguț Bianca- Andreea – 3A – 85p – Premiul II
  • Ioniță Andreea – 3A – 85p – Premiul II
  • Pahoncea Andrei- Alexandru – 3A – 85p – Premiul II
  • Buzarna George – Liviu – 3A – 75p – Premiul III
  • Georgescu Nicoleta-Anemona – 3A – 75p – Premiul III
  • Cîinoiu Mihai-Marian – 3A – 70p – Mențiune
  • Georgescu Bianca-Andreea – 3A – 70p – Mențiune
  • Aldea Claudiu-Marian – – 3A – 65p – Premiul III

 

MATEMATICĂ

Concurs Județean de Matematică „EUXIN MATH”
 Etapa 1

  • Alexandrache Erik Andrei – 2A – 93p – Premiul III
  • Dorobanțu Andra  – 2A – 92p – Premiul III
  • Dardac Evelina Elena – 2A – 90p – Mențiune
  • Olaru Robert Ștefan – 2A – 90p – Mențiune
  • Tudoran Lidia-Ioana  – 2A –  91p – Mențiune
  • Antonoiaie Ştefănel Mario – 2B – 91p – Mențiune
  • Asanageanu Crina Teodora – 2B – 90p – Mențiune
  • Mitrescu Vlad Daniel – 2B –  90p – Mențiune
  • Ionita Mirela-Petruța – 2B –   90p – Mențiune
  • Beldan Matei Andrei – 3A –  99p – Premiul I
  • Burtea Delia Teodora – 3A –  99p – Premiul I
  • Călin Dragoş Andrei – 3A –   95p – Premiul II
  • Cliveţi Răzvan  – 3A – 93p – Premiul III
  • Iordan Mihnea Florin – 3A –  91p – Mențiune
  • Cocu Andres Ionuţ – 3A – 90p – Mențiune
  • Bontaș Adina Ioana – 4A – 100p – Premiul I
  • Irion Albert Cătălin – 4B – 100p – Premiul I
  • Pândici Daria Maria – 4B – 98,50p – Premiul I
  • Rădulescu Alexandru  – 4A – 97p – Premiul I
  • Popescu Claudia Patricia – 4A – 95,25p – Premiul II
  • Gimpirea Bianca Elena – 4B – 94,75p – Premiul II
  • Arif Reyhan  – 4A – 94p – Premiul II
  • Drăgan Andrei Florin – 4A –  94p – Premiul II
  • Cipu Alexandru Gabriel – 4B – 94p – Premiul II
  • Dinu Teodora – 4A –  94p – Premiul II
  • Cocoș Sebastian  – 4B – 93,30p – Premiul III
  • Oprea Alina Ioana – 4B – 92,50p – Premiul III
  • Buzoianu Alexandru – 4A – 90p – Mențiune
 Etapa 2
  • Dorobanțu Andra – 2A –  100.00 – Premiul I
  • Alexandrache Erik-Andrei – 2A – 99.00 – Premiul I
  • Dardac Evelina – 2A –  95.00  – Premiul II
  • Tudoran Lidia- Ioana  – 2A – 95.00 – Premiul II
  • Olaru Ștefan – 2A – 94.00 – Premiul II
  • Ioniță Mirela – 2B – 93.00 – Premiul III 
  • Beldan Matei Andrei – 3A –  95p – Premiul II
  • Bontaș Adina- Ioana – 4A –    100 – Premiul I
  • Cocoș Sebastian – 4B – 100 – Premiul I
  • Irion Albert- Cătălin – 4B –     100 – Premiul I
  • Oprea Alina- Ioana – 4B – 100 – Premiul I
  • Rădulescu Alexandru – 4A – 100 – Premiul I
  • Pândici Daria- Maria – 4B – 97,00 – Premiul I
  • Gimpirea Bianca- Elena – 4B – 96,00 – Premiul II
  • Dinu Teodora – 4A –   94,00 – Premiul II
 Etapa 3
  • Beldan Matei Andrei – 3A –  91p – Mențiune
Concurs COMPER – matematică
Etapa I :
  • Burtea Delia – Teodora – 3A – 100p – Premiul I
  • Beldan Matei – Andrei – 3A – 90p – Premiul II
  • Călin Dragoș – Andrei – 3A – 90p – Premiul II
  • Ioniță Andreea – 3A – 90p – Premiul II
  • Iordan Mihnea – Florin – 3A – 90p – Premiul II
  • Arnăutu Robert – Ianis – 3A – 85p – Premiul II
  • Cliveți Răzvan – 3A – 85p – Premiul II
  • Drăguț Bianca – Andreea – 3A – 75p – Premiul III
  • Șoimu Diana – Andreea – 3A – 75p – Premiul III
  • Șerban Nicolas – Andrei – 3A – 70p – Mențiune

ETAPA 2

  • Burtea Delia – Teodora – 3A – 100p – Premiul I – Calificat pentru faza națională
  • Chivu Isabela – Nicol – 3A – 100p – Premiul I
  • Cocu Andres- Ionuț – 3A -95p – Premiul I
  • Drăguț Bianca – Andreea – 3A – 95p – Premiul I
  • Ioniță Andreea – 3A – 95p – Premiul I
  • Arnăutu Robert – Ianis – 3A – 90p – Premiul II
  • Beldan Matei – Andrei – 3A – 90p – Premiul II
  • Cliveți Răzvan – 3A – 90p – Premiul II
  • Iordan Mihnea – Florin – 3A – 90p – Premiul II
  • Șerban Nicolas – Andrei – 3A – 90p – Premiul II
  • Șoimu Diana – Andreea – 3A – 85p – Premiul III

 

CULTURĂ GENERALĂ

Concursul Judeţean de Cultură Generală ,,Amicii isteți”
Etapa I

  • Banu David – CP.A – 100p – Premiul I
  • Bârsan Gabriel – CP.A – 100p – Premiul I
  • Brânză Sonia- Andreea – CP.A – 98p – Premiul I
  • Dulhai Cristian – CP.A – 97,50p – Premiul I
  • Mardaru Emma – CP.A – 97,50p – Premiul I
  • Dulhai Ștefan  – CP.A – 96p  – Premiul II
  • Timofti Maria  – CP.A – 95,50p – Premiul II
  • Babu Oana- Andreea  – CP.A – 95p  – Premiul II
  • Mihuța Andra- Mihaela – CP.A – 92,50p –    Premiul III
  • Coltofeanu Adelina – CP.A – 90,50p – Mențiune
  • Dobra David- Andrei  – CP.A – 90,50p – Mențiune
  • Alexe Diana- Maria –  IC – 100p – Premiul I
  • Arsene Andrei- Eusebiu – IA – 100p – Premiul I
  • Fleșchiu Ilie – IA – 100p – Premiul I
  • Voicu Eduard- Andrei – IC – 100p – Premiul I
  • Rusu Maria –   IB – 99p – Premiul I
  • Catrina Mara- Gabriela – IA – 98p –  Premiul I
  • Mocanu Albert- Matei – IA – 98p –   Premiul I
  • Popescu Mario- Andrei – IC – 98p –  Premiul I
  • Sandu Cosmin – IA – 98p –   Premiul I
  • Soare  Damian- George – IA – 98p – Premiul I
  • Șocarici Cătălina- Ioana – IA – 98p – Premiul I
  • Tudor Denisa- Andreea – IB  – 98p – Premiul I
  • Vîrtosu Maria- Ioana   – IB – 98p – Premiul I
  • Constantinescu Alex   – IC – 96p – Premiul II
  • Marica Andrei- Sebastian – IC – 96p – Premiul II
  • Suliman Ebru- Kayra  –  IA – 96p –   Premiul II
  • Tănase Ciprian – IA – 96p – Premiul II
  • Apostol Rareș- Ionuț   – IC – 95p – Premiul II

ETAPA 2

  • Mihuța Andra- Mihaela – CP.A – 98p –  Premiul I
  • Fleșchiu Ilie – IA – 100p – Premiul I
  • Sandu Cosmin – IA – 100p –   Premiul I
  • Șocarici Cătălina- Ioana – IA – 95p – Premiul II
  • Tănase Ciprian – IA – 95p – Premiul II
  • Arsene Andrei- Eusebiu – IA – 94,50p – Premiul II
  • Popescu Mario- Andrei – IC – 91,75p –  Mențiune
  • Soare  Damian- George – IA – 91,75p –  Mențiune

Concurs Județean de Cultură Generală „Aventura cunoașterii”

  • Banu Mihai  – 2A – 98p – Premiul I
  • Dorobanțu Andra  – 2A – 98p – Premiul I
  • Tudoran Lidia- Ioana  – 2A – 98p – Premiul I
  • Alexandrache Erik-Andrei – 2A – 86p – Premiul III
  • Șerban Luca – 2A – 85p – Premiul III

 

ALTE DOMENII

Concurs Național de Educație ecologică „Natura, monument viu” 
  •  Chivu Isabela Nicol – 3A – Premiul II – ecologie