Dreptul de a beneficia de educaţie şi îndatorirea de a participa activ

20170909_161817
Dragi elevi,

Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa vă aşteaptă să pășiți, luni, 11 septembrie 2017, după festivitatea de deschidere a noului an şcolar, care începe la ora 9.00, în spaţii curate, luminoase, sigure…  Cărțile vă aşteaptă pe bancă, Primăria  Municipiului Constanţa  a pregătit pentru voi ghiozdane cu rechizitele de bază necesare, profesorii au parcurs cursuri de perfecţionare, orarul este gata…

Am rămas aceeaşi şcoală cu suflet, dar arătăm chiar mai bine decât ne ştiaţi! 🙂

Dar cei mai importanţi, în toată această frumoasă poveste, sunteţi voi, dragi elevi! Vă aşteptăm cu mult drag să continuăm aventura cunoașterii! Nu uitaţi, este important să luaţi cu voi şi cheful de aventură!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>