Din inimă, o zi mai bună…

O echipă de cinci voluntari din Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa s-a deplasat, împreună cu profesoara de limba engleză, Irina Roşu, în Şcoala Specială Deficienţi din Techirghiol… Motivul?…

Anticiparea Zilei Persoanelor cu Dizabilităţi, 3 decembrie, oferindu-le copiilor de acolo, încă de miercuri, 29 noiembrie  2017, prin organizarea unor ore de joacă, din inimă, o zi mai bună. C. C. (7 A), I. C. (8 A), B. M., C. M. şi N. R. (8 B) s-au jucat atât cu cei mici, cât şi cu cei mai mari, făcându-le pe noile lor cunoştinţe să-i întrebe, la plecare: Când vă întoarceţi?…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>