Darius, tot mai sus!

CEA MAI BUNĂ PERFORMANŢĂ din cadrul lotului naţional al României, la cea de-a paisprezecea ediţie a Olimpiadei Internaţionale de Ştiinţe pentru Juniori (IJSO), desfăşurate în Olanda, între 3 şi 12 decembrie 2017, i-a aparţinut absolventului Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, în prezent elev al Colegiului Naţional „Mircea cel Bătrân”: Medalia de Argint, cu un punctaj apropiat de Medalia de Aur… Suntem mândri de Darius Mardaru şi bucuroşi că, la întoarcere, şi-a găsit timp, printre teze şi teste, să revină în şcoala în care a făcut primii paşi pe calea performanţei, alături de doamna profesor Elidia-Carmen Zaharia. Felicitări amândurora!…

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>