Cupa Unirii la şah – faza pe şcoală

Miercuri, 14 ianuarie 2015, a avut loc faza pe şcoală pentru calificarea la concursul „Cupa Unirii la Şah”, din cadrul proiectului „Prin şah ne descoperim”, iniţiat de Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanţa. Competiţia a fost organizată şi arbitrată de maestrul Cicerone Spulber. 4 elevi vor reprezenta şcoala noastră la „Cupa Unirii la Şah”, organizată de şcoala iniţiatoare pe 23 ianuarie 2015: Isai Mario (IV B), Arsene Dimitrios-Alexios (VII A), Ion Cristian-Viorel şi Lazăr Raymond-Daniel (VIII B), coordonaţi de înv. Postică Cornelia, prof. Busuioc Loredana şi prof. Roşioru Mădălin.

Clasamentul final al fazei pe şcoală este următorul:

La clasele I-IV:

• I. Isai Mario (IV B)
  • II. Zăbavă Călin (II B) şi Borea Octavian (III C)
  • III. Fotu Cristian (IV A) şi Ibadula Elis (IV C)
  • Menţiuni: Popescu Cornelia (III A), Hărăbor Alin (III A), Cruţ Silviu (III B), Popescu David (II B), Ibram Denis (III C)

La clasele V-VIII:

• I. Arsene Alexios (VII A)
  • II. Ion Cristian-Viorel (VIII B)
  • III. Lazăr Raymond-Daniel (VIII B)
  • Menţiuni: Tonciu Alexandru (VII A), Loghin Sebastian (VII B), Busuioc Theodor (VI A), Ion Sebastian (VI B), Stoica Robert (5 A)

Mai multe detalii despre concurs, aici.