Cupa Unirii la şah – faza pe şcoală

Miercuri, 14 ianuarie 2015, a avut loc faza pe şcoală pentru calificarea la concursul „Cupa Unirii la Şah”, din cadrul proiectului „Prin şah ne descoperim”, iniţiat de Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanţa. Competiţia a fost organizată şi arbitrată de maestrul Cicerone Spulber. 4 elevi vor reprezenta şcoala noastră la „Cupa Unirii la Şah”, organizată de şcoala iniţiatoare pe 23 ianuarie 2015: I. M. (IV B), A. D.-A. (VII A), I.C.-V. şi L. R.-D. (VIII B), coordonaţi de înv. Postică Cornelia, prof. Busuioc Loredana şi prof. Roşioru Mădălin.

Clasamentul final al fazei pe şcoală este următorul:

La clasele I-IV:

  • I. I.M. (IV B)
  • II. Z. C. (II B) şi B. O.(III C)
  • III. F. C. (IV A) şi I. E. (IV C)
  • Menţiuni: P. C. (III A), H. A. (III A), C. S. (III B), P. D.(II B), I. D. (III C)

La clasele V-VIII:

  • I. A. A. (VII A)
  • II. I. C.-V. (VIII B)
  • III. L. R.-D. (VIII B)
  • Menţiuni: T. Al. (VII A), L. S. (VII B), B. Th. (VI A), I. S. (VI B), S. R. (5 A)

Mai multe detalii despre concurs, aici.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>