Cupa Unirii la Şah: 4 menţiuni

După cinci runde de câte zece minute şi multe, multe emoţii, atât pentru participanţi cât şi pentru părinţi, colegi ori profesorul însoţitor, clasamentul final al Cupei Unirii la Şah, competiţie din CAER iniţiată şi organizată de Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul” Constanţa, ajunsă pe 22 ianuarie 2015 la cea de-a noua ediţie, ne-a rezervat o surpriză plăcută: 3 menţiuni – locul IV au fost adjudecate de I.M.(clasa a IV-a B), L. R.-D. şi I.C. (clasa a VIII-a B), şi o menţiune – locul VII i-a revenit lui A. D. A. (clasa a VII-a A). După trei victorii, I. M., care a jucat cu numai împotriva unor elevi mai mari ca vârstă, a făcut o singură remiză şi a pierdut o singură partidă, în faţa celui care s-a clasat pe locul I, R. T.-L. din clasa a V-a B a şcolii gazde. Bravo, băieţi!…

Reflectarea evenimentului în presă:


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>