Cu primarul prin Peninsulă

Sub privirea lui Ovidiu

Ziua Dobrogei, 14 noiembrie, nu i-a găsit nepregătiţi pe elevii din ciclul primar de la Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa: cu o zi înainte clasele a IV-a au vizitat trei obiective de interes istoric din peninsula constănţeană, Muzeul de Istorie Naţională şi Arheologie Constanţa, Edificiul Roman cu Mozaic şi Moscheea „Carol I”. Gazdă minunată, pe potriva entuziasmului cu care cei mici au descoperit comorile Muzeului de Istorie, ne-a fost dna Lavinia Dumitraşcu…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>