Cu grădiniţa la bibliotecă

children-banner„Viaţa e o carte, iar noi o filă din ea”, au concluzionat preşcolarii din Grădiniţa nr. 37 (structură a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa), în urma vizitei din data de 22 octombrie 2015 la Biblioteca Judeţeană „I. N. Roman” Constanţa, vizită derulată în cadrul unui proiect de colaborare prin care se urmăreşte apropierea copiilor de cărţi de la o vârstă cât mai fragedă, lectura rămânând, indiferent de vârstă, portalul magic prin care se pătrunde în lumea minunantă a poveştilor de orice fel…

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>