Concursul de Matematică TOMIS

DariusMardaruElevul Mardaru Darius Gabriel din clasa a VI-a B a Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, pregătit de prof. Anghel Constantin, s-a calificat cu Menţiune la faza judeţeană a Concursului de Matematică Tomis, clasându-se pe poziţia 17 din 255 de elevi participanţi la etapa locală, desfăşurată pe 13 decembrie 2014. Alţi trei elevi din şcoala noastră îl însoţesc la faza judeţeană: Duminică Simona-Ingrid şi Nedelcu Raluca-Ştefania de la clasa a V-a B (pregătite de prof. Mirela Crânguş), precum şi Arsene Alexios din clasa a VII-a A (pregătit de prof. Anghel Constantin). Etapa judeţeană va avea loc pe 9 mai 2015, de Ziua Europei.

Felicitări tuturor şi mult succes mai departe!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>