Cod portocaliu de plăcinte şi zâmbete fericite

Între 23 şi 27 octombrie 2017, elevii Şcolii Gimnaziale nr. 18 „Jean Bart” Constanţa s-au implicat în activităţi din cele mai diverse: săptămâna a început în forţă, la iniţiativa prof. Irina Roşu, cu lecţii de programare, organizate de Orange România la Hotel Ibis Constanţa şi dedicate elevilor de gimnaziu, în completarea unui proiect anterior; a continuat delicios cu un Târg de Plăcinte (să fie primite, acum avem panouri de baschet pentru arderea caloriilor în plus, de la târgurile trecute!); în mod logic, cei de la ciclul primar şi-au completat cunoştinţele cu activităţi dedicate igienei orale din cadrul unui proiect Colgate…

1. Programatorii de mâine


2. Şcoală dulce şcoală

Nimic nu e întâmplător: după cumpărarea şi montarea unor panouri de baschet cu banii strânşi la ediţiile trecute ale târgurilor de bunătăţi, următorul nostru obiectiv este achiziţionarea unei imprimante color: (cât să amintim că) doar suntem, de doi ani, laureaţi ai fazei naţionale a concursului de reviste şcolare…

BUHUHU: A, dacă întreabă cineva de dovleacul de Halloween, s-ar putea s-o fi sfârşit prost… [didascalie: râs malefic preungit]… într-o plăcintă! 🙂 Scary, huh? #RIPpumpkin #wewillneverforgetyou


3. Zâmbete pentru viitor


 
 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>