Aur de toamnă

Cu voie bună cât cuprinde şi costumaţii fanteziste, pe măsura imaginaţiei de copil, în versuri şi pe muzică, elevii clasei I A din Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, îndrumaţi de doamna prof. înv. primar Florentina Mărgineanu, au celebrat, pe 17 noiembrie 2015, în faţa părinţilor şi a bunicilor, „Toamna de aur” – într-o serbare tematică de primă clasă (!!!) menită să le stimuleze creativitatea şi aptitudinile literar-artistice, sistematizându-le, în acelaşi timp, cunoştinţele despre anotimpul sărbătorit!

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>