Arta scrisului, la înălţime!

PERFORMANŢĂ: Un echipaj ambițios alcătuit din 4 eleve din clasa a IV-a A, A. R., B. A., D. T. și P. C., a reprezentat Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart” Constanţa, sâmbătă, 9 iunie 2018, la Concursul județean „50 de minute de magie literară – modelele noastre”. La acest concurs, ajuns la ediția a VII-a şi desfășurat la Școala Gimnazială nr. 11 „Constantin Angelescu”, fetele noastre, pregătite de doamna

prof. înv. primar Florentina Marin, au îmbinat perfect cunoștințele de literatură română cu artele plastice și au obținut Premiul I cu punctaj maxim! Felicitări din suflet!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>